Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megtagadhatja a munkáltató...

Megtagadhatja a munkáltató hogy visszavegyen gyedről terhesen táppénzre?

Figyelt kérdés
Július végén lejár a gyedem amit a 2. gyermekem után kapok. Szerettünk volna 3. babát, de sajnos csak 3. próbálkozásra jött össze, így a gyed lejárta után 5 hónappal fog megszületni. Én kis naiv úgy gondoltam ebből nem lesz gond mert az elsőnél szülés előtt 3 hónappal elmentem táppénzre. A 2. is a gyed lejárta után született de csak másfél hónappal, így először letöltöttem a szabadságomat utána tgyás-t kaptam. most jeleztem a munkáltatómnak hogy mi a helyzet erre ő közölte hogy az állomány létszáma miatt nem tud visszavenni, mert akkor aki helyettem van azt át kell helyeznie onnan és szerinte amúgy is inkorrekt dolog hogy én táppénzre akarok menni. Kérdeztem akkor hogyha az orvos engedi akkor visszamehetnék-e dolgozni amíg tudok. Erre azt mondta hogy nem is tud nekem olyan munkakört biztosítani ahova terhesen vissza tudna venni. Szerinte menjek gyes-re mert az állam gondoskodik rólam :S. Az első kérdésem az hogy megtagadhatja-e a táppénzemet, a második pedig hogy jogosult vagyok-e állásidőre ha nem tud helyet biztosítani? Köszönöm!

2013. júl. 15. 10:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
35%
Egy főnyeremény dolgozó vagy :)
2013. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem miért írod. Eddig semmi gondjuk nem volt velem. Elmentem gyereket szülni mint sokan mások. Arról nem tehetek hogy a 3. babó egy műtét és 2 vetélés után jött össze. Ha most nem vállaltam volna be a 3. babát akkor örökre lemondhattam volna róla egyéb okokból. 1 éve más lett a területi főnökünk az előző nem problémázott semmin csak ő.
2013. júl. 15. 10:27
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Kérhetik a táppénzed felülvizsgálatát. Ha kiderül, hogy nincs semmi orvosi indoka a táppénznek, akkor megtagadhatják. De ha volt 2 vetélésed, nem hiszem hogy lenne orvos aki indokolatlannak látná.
2013. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem a munkáltatódat. Ő akkor járna jobban, ha táppénzre mennél (azzal nem számolok, hogy GYES-re mész, mert nyilván nem őrültél meg).

Tehát ő köteles téged visszavenni dolgozni. Ha visszamész és nem tud az állapotodnak megfelelő munkakört biztosítani, akkor a teljes béredet kellene fizetnie, úgy hogy nem dolgozol. Akkor már nem jobb neki, ha egyből táppénzre mész?

Egyébként nem tagadhatja meg, tuljadonképpen nem is kellene vele megbeszélned, kész tények elé is állíthanád.

Azt az ember miért kellene áthelyeznie, aki téged helyettesít? Ahol én dolgozom ott aztán tényleg minden szabályt betartanak. Kismama helyére csak szerződéssel, helyettesítésre vehetnek fel mást és csak addig, amíg a kismama vissza nem jön dolgozni. DE! Tartós táppénz alatt ugyanúgy maradhat a helyettes tovább. Ez nem olyan, mintha dolgoznál és elmennél 3 nap táppénzre.

2013. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

Gyed alatt nem rúghat ki, de mihelyst visszaállsz munkába, igen.

A terhességed időben bejelentetted írásban?

2013. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as köszönöm!

Kedves 4-es: pont ezért akartam elmenni rögtön táppénzre és nem visszamenni dolgozni mert max. 2-3 hónapot tudtam volna és nem akartam problémát azzal hogy elküldik aki helyettem van aztán megint keresnek vki mást (persze ha közben nincs más probléma). Én is így gondoltam a helyettesítést ahogy te, ezért sem értem hogy most miért kell ez. Ráadásul azóta minden nap gyomoridegem van mert nem tudom mi lesz.

Kedves 5-ös: én azt is úgy tudtam hogy a legkisebb 3év+30 vagy 31 napos koráig nem rúghat ki. Egy hete jelentettem be írásban ugyanis június közepén szerettem volna ezt megbeszélni vele, de múlt hét hétfőig szabadságon volt.

2013. júl. 15. 11:09
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Munkába állás + 30 nap. Szóval ha valaki gyed után munkába áll kilehet rúgni.
2013. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ezzel is okosabb lettem. Köszönöm :)
2013. júl. 15. 12:06
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Igen, sajnos már nem él a gyermek 3 éves koráig tartó védelem. Mikor jelentetted be neki, hogy visszatérnél? A visszatérési szándékodat már előzetesen be kell jelenteni – érdemes ezt írásban, visszaigazolással tenni. Ha fél évnél kevesebb időt voltál otthon, akkor 30 napon belül kötelesek újra foglalkoztatni, ezen túl 60 napos a türelmi idő.

Sajnos elég sok mindenbe beleköthet.

2013. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%
A munkáltató nem tagadhatja meg a táppénzedet, mert nem ő vesz táppénzre, hanem az orvos, a munkáltató egyetlen dolgot tehet: tudomásul veszi. Mivel orvosilag indokolt, menj táppénzre, neked nem kell a munkáltatód tetszésével/nem tetszésével foglalkozni, mivel így áll hozzád, valószínű 3 év múlva is alád fog tenni, akkor is, ha most jófej lennél. Hát ne legyél, te is pénzből élsz, ha a dokid javasolja a táppénzt, menj táppénzre. A keresőképtelenséghez nem kell engedély a munkáltatótól...
2013. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!