Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014 május után szült anyukák...

2014 május után szült anyukák tényleg jogosultak lesznek a gyedre már 180 biztosított nap után?

Figyelt kérdés
Ezt ma hallottam egy könyvelő ismerőstől.. Rám nem vonatkozik, csak meglepődtem, hogy ismét ez lett a felállás.. (Már ha igaz természetesen)

2013. szept. 25. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2013. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem, még a 365 nap is kevés!!!!
2013. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem..lehet valamit félreértettem.. Talán 180 ledolgozott napról beszélt.. Pedig pont arrol beszélgettünk, hogy 365 biztosított nap kell, és erre ő azt mondta, hogy 2014 május után szülő anyukáknál már csak 180 nap..
2013. szept. 25. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Erről én is hallottam valamit.


Kedves utolsó! Miért lenne már kevés?? Nem mindenki 30 éves korában szeretne gyermeket vállalni. Én kapásból 23 évesen végeztem az egyetemmel, majd nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni. Pedig akkor mentem férjhez, és szívünk szerint akkor azonnal vállaltunk volna babát... 2 olyan munkahelyem volt (egyik az iskola alatt) ahol csak alkalmi m.vállalónak jelentettek be, pedig egy héten 5-6 napot melóztam, és sokszor 10-12 órát. Ez ment 2 évig, de beleuntam, felmondtam, majd kaptam egy állást (élelmiszer boltban!) ahol végre bejelenttettek 8 órába, pedig már pont letettem róla, h lesz olyan állásom. Így dolgoztam benne 3 hónapot, majd vállaltunk babát.


Tudod mit? Baromira nem érdekel, h mit gondolnak mások. Könnyű kijelenteni, hhá,hú ez nem is melózott és úgy szült, meg nem szabadna 1 éves munkaviszony után sem gyedet adni! Igen, tényleg van olyan, aki életében egy percet sem melózott, se nem tanult, semmit, csak potylgtatja a gyerekeket.. De én 15 éves korom óta dolgozom.. Eleinte diakként, és mellette tanultam, dolgozzam, csak éppen nem sikerült kifognom olyan állást, ahol be is jelentenének.. És tudod hányan..de hányan vannak ezzel így???

Mindemellett hozzátenném, h a ferjem nagyon jól keres, így megtehettem volna, h ne dolgozzak, és egyből szüljek. Sokszor, sokan úgy ítélkeznek, h nem látnak a dolgok mögé..

2013. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó felesleges olyanon felkapni a vizet ami nincs.

Ez valami félreérté volt ilyen még csak a parlamenti tervezetben sem szerepel.


Az meg aki feketén dolgozik évekig míg nekem a fizetésem 30%-át elviszi az állambácsi bocs de nem tudom sajnálni, nem érdekel. Még ha nem is önszántából van is így.

2013. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A másik dolog, amit elfelejtettem... Miért fáj az valakinek, ha a másik anyuka keveset melózik, és úgy szül?? Te dolgoztál előtte évekig, igen, es meg is kaptad érte a fizudat minden hónapban. Az fáj, h amásik anyuka is kap gyedet? Ezért tart ott magyarország, ahol tart. Senki sem azt becsüli, amit ő maga ka, hanem a masikat szapulja, meg pampog össze vissza, h az miért kap ezt, meg azt...??
2013. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert mondjuk az egyik gürizik minimálbérét napi 8 órát és minden hónapban az állam levon tőle 30 ezer Ft-ot, és kemény 65 ezerért szakadt meg. Más meg az életében nem dolgozót bejelentve, tőle az állam semmit sem von le, de ugyan úgy megkapja. Azért te is érzed, hogy ez elég nonszensz.
2013. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Pontosan!! Azért nonszensz, mert sokan csak olyan munkát kaptak, ahol nem jelentik őket be normálisan. Jah, az, h erről nem tehet a munkavállaló tudom, h senkit sem érdekel. Csak,h valamiből meg kell élni, és el kell vállalni a fekete melót is néha, és nem jókedvből... Ezt gondolom te is megérted!
2013. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hát, sokkal okosabb nem lettem, és csak annyit tudok hozzáfűzni a dologhoz, hogy nekem szerencsém volt, mikor én szültem, mert volt 3 év bejelentett munkaviszonyom, de most itt van a barátnőm, aki sajnos hasonlóan járt, mint az egyik kommentelő. Főisuliba jár, estin, idén végzős. Mellette dolgozott, de ugye nincs szakmája, és a sulija miatt nehezen tudott munkát találni, mert sok helyen nem tolerálták, hogy x napokon iskolában kell lennie. Így csak pultosnak vették fel, de nem jelentették be rendesen, csak 2 órába, ha jól tudom. Így dolgozott közel másfél évig. Most kismama, 2 hónapos, eljött a kocsmából, és egy ismerősének köszönhetően felvették egy cipőboltba eladónak. Itt most bejelentik rendesen, de nem lesz meg az egy éve.


Ezért is kérdeztem meg elsősorban ezt a fél éves dolgot. Én tulajdonképpen örülnék neki, ha kapna GYEDet, nem zavar, hogy csak fél éves bejelentett munkahelye van. Tudom, hogy sokat dolgozott pultosként is, nagyon kevés fizetésért, és, hogy azt a munkahelyet is nehezen találta, és ráadásul utálta is, a sok részeges miatt, de kellett a pénz, hogy tudja finanszírozni az iskoláját.


Úgy vagyok ezzel, hogy aki 22 évesen szül, és tegyük fel előtte iskolába járt, annak nem mindig van sok éves munkaviszonya. Aki 30 évesen, annak már elvileg kell, hogy legyen pár év. Viszont a 22 évesnek is a 2 év gyed itán le kell dolgozni azt a 8 évet, amit a 30 éves már ledolgozott, és leadózott. Emiatt pedig nem lenne fer megvonni attól a nőtől a gyedet, aki hamarabb vállal babát, hisz a baba után vissza kell menni dolgozni. Szimplán az Ő életében csak más sorrendben jöttek az események. :) én így gondolom. Saját vélemény.

2013. szept. 26. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8/9


Baromi sokan nem is akarnak bejelentett munkát.

2013. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!