Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A jelenlegi tanári bérrendezés...

A jelenlegi tanári bérrendezés befolyáasolná a második baba utáni ellátások összegét. Ebben az esetben a régi bér, vagy a jelenlegi magasabb bér lesz az ellátások alapja? Köszönöm előre is.

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 10:26
 1/3 JnéHN ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mikorra vagy kiírva és aláírtátok-e már az új bérpapírt.
2013. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont ez ügyben érdeklődöm most én is. Szeptember 9-én született meg a második kisfiam, és most, 26-án írtam alá a kinevezésem módosítását az új alapbérről. Engem is az érdekel, hogy a régi vagy a magasabb bér alapján kapom majd a Tgyást és a Gyedet, de eddig még nem kaptam sehonnan konkrét választ. Ha megtudok valami biztosat, írok Neked is
2013. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es, a tgyás alapja a 2012-es átlagbéred lesz, ez biztos. Ha 2013-ban, vagyis idén van 180 bérezett napod, akkor a 2013-as bér átlaga lesz a gyed alapja. Vagyis, ha szept. 1-jén táppénzen vagy tgyáson voltál, akkor addig a napig nézik az átlagot, ameddig dolgoztál, ha az van 180 nap. Ha nincs 180 napod 2013-ban, akkor a gyed igénylésekor érvényes szerződés szerinti bér lesz az alap elvileg, ami a jelenlegi magasabb bér, hiszen most emelték. Tehát, ha 2013-ban dolgoztál 180 napot, akkor rosszabbul jársz, mintha táppénzen lettél volna!
2013. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!