Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi táppénzt kapok, ha...

Mennyi táppénzt kapok, ha GYES-ről megyek el terhesség miatt a 3. babával?

Figyelt kérdés
104000ft a bruttóm,de 2009 óta GYEDen voltam folyamatosan 2013 aug.15-ig.16-tól GYesen vagyok,és úgynéz ki ismét várandós vagyok a 3. babával.
2013. szept. 30. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Az utoljára kapott gyeded alapja lesz a táppénzed alapja. Tehát, a gyeded valószínűleg a 2011-es szerződés szerinti béredből lett számolva, mivel akkor szültél utoljára és gondolom a gyerekek között nem mentél vissza dolgozni. Ha most sem mész vissza dolgozni legalább 180 napot, akkor a 2011-es szerződés szerinti béred lesz csak a táppénz alapja.

Én május 30-ig voltam gyeden. Az első babám 2010-ben született, a 2-dik 2011. május 30-án. Május 31-től kivettem a szabikat, majd a lejárta után visszamentem dolgozni, most 17 hetes terhes vagyok. A 2011-es bérem bruttó 113 ezer volt, annak a táppénze kb. 60 ezer, kösz de nem. Így ha november végéig dolgozok, az évekre visszamenőleg megkapott bérem lesz a táppénz alapja, ha elmegyek táppénzre, és a tgyásnál és a gyednél átlagbért számolnak.

2013. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves első, ha november végéig dolgozol, a táppénzed alapja a május 31-november 30 között kapott béred lesz.


Kérdező, 104 ezer bruttóra nagyjából bruttó 62 táppénz jár, ami kézbe adókedvezménnyel ugyanennyi, anélkül meg 52. Sokkal jobb, mint a gyes, és nem sokkal kevesebb, (tízezerrel) mint ha a béredet kapnád (104 ezer bruttó kézbe kedvezmény nélkül 68 ezer).

2013. szept. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Csak a különbség annyi, hogy most 126 ezer lett az alapbérem május 31-től, nem 113 ezer. Ha 180 napot ledolgozok, akkor átlagbért számolnak, amibe beletartozik majd a prémiumom és pótlékaim is, ami azért több, mint ha csak a szerződés szerinti béremet néznék.

Amúgy jó lenne a tgyás kezdetéig dolgozni:)

2013. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
CSak azért írtam, mert azt írtad a válaszodban, hogy "az évekre visszamenőleg megkapott bérem lesz a táppénz alapja," és ezt gondoltam kijavítom, mert elég félreérthető :D
2013. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!