Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult leszek a második...

Jogosult leszek a második babával is gyedre?

Figyelt kérdés
Most gyeden vagyok itthon a kislányommal és szeretnénk neki kistesót, viszont a munkaviszonyom januárban lejárt. Arra lennék kíváncsi, hogy ha jönne a pici akkor mire lennék jogosult?

2013. júl. 18. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
gyes
2013. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jövő januárig megszületett volna, és jogosult vagy valamennyi álláskeresési támogatásra, akkor járhatott volna a gyed. Mivel biztosan nem születik meg januárig, akkor járhat a tgyás. Ha nem vagy jogosult álláskeresési támogatásra, akkor az sem :(


Ha visszamégy dolgozni, akkor januártól számítva újra kell a 365 nap, hogy jogosult legyél.

2013. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Húha ezt most nem igazán értem :-S Tehát ha nem jár az álláskeresési támogatás akkor nem kaphatok gyedet? A főnököm nem valószínű hogy visszavesz terhesen :-( pedig mire lejár a gyed mindenképpen szerettünk volna tesót... Miért pont januárig kellett volna megszületnie? Változik majd valami? És honnan tudom hogy jogosult vagyok-e álláskeresési támogatásra? Illetve ha igen akkor annak az igénybevétele után tudok gyedre menni vagy gyásra? Bocsi a sok kérdésért, de nem igazán igazodok ki ezeken a dolgokon :-S :-(
2013. júl. 18. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ellátásokhoz kell 365 biztosításban töltött nap (a tgyás esetéében ebbe beleszámít a munkaviszony megszűnését követően tgyáson, gyeden töltött idő is, míg gyed esetében kizárólag azok a napok számítanak bele, amelyeken élőp munkaviszony van). Mivel neked 2013. januárban megszűnt a jogviszonyod, így a 365 nap visszafelé számolva 2012. januártól van meg. Ahhoz, hogy a szülést megelőző 2 éven belül legyen megy a 365 nap, 2014 januárig kellett volna a a második babádnak születnie, hogy a napjaid meglegyenek. És ha megvannak a napok, akkor valahogy el kell azt is érni, hogy biztosított légy, mert az is feltétel - és ezt elérheted munkaviszonnyal, vagy ha nincs, akkor álláskeresési támogatással.

Sajnos ha nem mégy el a második baba előtt dolgozni, akkor a másodikra legfeljebb tgyást kaphatsz, utána gyest.

2013. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-S pedig reménykedtem hogy valami módon jár :-( dehátha nem hát nem. A főnök azt mondta, hogy csak úgy vesz vissza ha a szerződésbe beleírjuk hogy legalább 3évig nem megyek el szűlni :-S megteheti ezt egyáltalán? Bár az előző szerződésbe is írt érdekeseket pl.hogy 5 évig nem mehetek hasonló foglalkozású boltba az ő beleegyezése nélkül :-S ezen nem is gondolkodtam sokat,mert tudtuk hogy kis korkülönbséggel szeretnénk a piciket,és úgy voltam vele hogy addigra lejár az 5év mire visszamegyek dolgozni. De nem így terveztük :-(....
2013. júl. 19. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!