Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki Gyedbe szülte a következő...

Aki Gyedbe szülte a következő babáját az ugyan úgy 2 évig volt még gyeden? Vagy csak 1 évig?

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az is két évig jár, lemondod az elsőre lévő gyed-t majd megigényled a kicsire és a kicsi 2. éves koráig jár. Mondjuk előtte jobb lenne ha a tgyás-t igényelnéd meg újra.

Természetesen ha nem csak 1. év munkaviszonyod volt szülés előtt.

2013. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Két évig jár ugyanúgy, legalábbis nekem megadták 2 évre, de előtte tgyáson voltam.
2013. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat. A tgyást is megkapom ha gyedbe szülnék? És akkor is gyedet kapnék ha belecsúsznék a gyesbe?
2013. jan. 20. 20:10
 4/19 marcsa2324 ***** válasza:
82%
Én is most pont ilyenben vagyok. Igen csak ha lejár az elsőre a gyeded akkor táppénzre menj. A következő gyeded kevesebb lesz mert az előző gyed bruttóját fogják nézni.
2013. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egyik ellátás nem lehet a másiknak az alapja. Én most táppénzem vagyok még kb 2 hónapig mert nem akartam gyest kapni és nekem a tgyásomat és a gyedemet is az első gyerek előtti fizetésemből fogják számolni.
2013. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
akkor én már semmit nem értek akárkit kérdezek mindenki mást mond. Konkrétan senki nemtudta megmondani hogy miből is fogják számolni a másik gyedet mert ha a mostani gyedemből akkor legalább 15 ezerrel fogok kevesebbet kapni ami nem olyan jó. mindenhol azt írják hogy 180 biztosított napnak kell lenni de ebbe a tgyás és a gyed nem tartozik bele.
2013. jan. 21. 08:12
 7/19 anonim ***** válasza:

Az első gyereked születése előtti szerződésed szerinti béred alapján fogják számolni. Azért lesz kevesebb, mert ha voltak túlóráid, vagy kaptál prémiumokat, akkor azokat a második gyereked születésénél nem fogják figyelembe venni, míg az elsőnél figyelembe vették. A második gyermeked születésénél ugyanaz lesz a gyeded alapja, mint a tgyásod alapja, vagyis a szerződésed szerinti béred.

Ez így volt nekem is, én még gyeden voltam, mikor a 2. babámat szültem. Kb. 5000 ft-tal kapok kevesebbet, mint az első gyerekemnél, mert ugye ebben nem voltak benne a túlóráim és a prémiumaim. Tgyásra is ugyanúgy jogosult leszel. Én a szülés napjától kértem a tgyást.

Tehát példaként. Ha a bejelentett béred az első gyerek születésekor mondjuk bruttó 120 ezer forint volt, akkor ennek fogják a 70%-át nézni a gyed igénylésekor. Ez lesz a tgyás alapja is, de ugye több lesz mint a gyed, mert kevesebbet vonnak belőle.

Nemtudom mikorra várod a babát, de ha elmész gyesre, akkor arra figyelj, hogy 180 napnál többet ne legyél gyesen, mert ha ennél több napot vagy gyesen és gyesbe szülsz, akkor a minimálbér lesz az új gyeded alapja.

2013. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ sokat segített.
2013. jan. 21. 10:15
 9/19 anonim ***** válasza:

Picit javítanám az utolsó választ, mert nem egészen így számolják.


"Az első gyereked születése előtti szerződésed szerinti béred alapján fogják számolni. "

Nem.

A tgyás alapja a minimálbér kétszerese, vagy ha a szerződés szerinti bér ennél kevesebb, akkor az. NEM az első baba előtti szerződéses bér, hanem az, amelyik a szülés napján is él. HA az első gyerek születésénél 120 ezer volt a szerződéses béred, de azóta emelkedett, és jelenleg 150 ezer, akkor az lesz a tgyás alapja.


A gyed alapja meg, ha nem vagy az igénylést megelőző évben 180 napnál hosszabb ideig gyesen, akkor ugyanaz lesz, mint a tgyásé, mert a kedvezményszabály kimondja, hogy ha gyed miatt nincsen 180 bérezett napod, akkor a gyed alapja az utoljára kapott ellátás alapjával egyezik meg.

2013. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá, hogy én 2010 és 2011-ben szültem. 2011-ben, mikor megszültem a babát, felhívtak a munkahelyemről, hogy kaptam béremelést, de a gyedet nem abból számolják, csak ha visszamegyek dolgozni, a szabadságaim lesznek az új béremmel számolva. Tehát 2011-ben is a 2009-es bejelentett béremmel számolták a gyedet. Erre külön felhívták a figyelmem. 7-es voltam
2013. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!