Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babát tervezünk, kapnáma...

Babát tervezünk, kapnáma következő juttatásokat! :TGYÁS, GYED, GYES jelenleg dolgozom. Előtte volt1hónap kiesésem! Június végén megszűnt az egy éves munkaviszonyom, majd munkanélkülire mentem! Ez az egy hónap kiesés miatt már nem járnak a juttatások?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 15:51
 1/9 anonim válasza:

A gyes Alanyi jogon jár azt mindenki kap....

A tgyás-hez a szülést megelőző 2évben minimum 180 nap biztosított idődnek lenni kell és a gyednél is ezt nézik és amit sokan nem tudnak, hogy aki munkanélküli segélyt és/vagy aktívkorúak támogatását (szociálist) kap abból is fizetik a TB-t az is biztosított időnek számít...

2013. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

első válaszoló vagyok...

és ha most van melód és határozatlan a szerződésed akkor kapod végig a táppénzt ha már majd nem bírsz dolgozni és ha letelik a 3 év kötelesek visszavenni a melóhelyedre ha határozott a szerződésed akkor viszont nem...

2013. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tgyáshoz és gyedhez a szülést megelőző 2 évben kell lenni 365 biztosított napnak, nem 180-nak, de lehet benne megszakítás, csak annyi, hogy az előző munkahelyeken elért jövedelmed nem számítják bele a tgyás és gyed összegébe, csak az új munkahelyen szerzett jövedelemből fogják számolni. Ahhoz, hogy kapd a tgyást majd gyedet, munkahelyről kell elmenni szülni, vagy még álláskeresési segélyen kell lenni, mikor igényled a tgyást vagy mikor szülsz! Ha lejár az álláskeresési segély mikor szülsz és nincs munkahelyed, akkor csak gyes jár a gyerek születésétől!
2013. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
azt írtam amúgyis, hogy minimum 180nap biztosított idő!
2013. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2013. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minimum 180 nap biztosított idővel nem kap senki sem tgyást és gyedet, minimum 365 biztosított nap kell!!
2013. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké!Akkor elviekben minden járna,ha sikerülne a baba!mert jelenleg határozatlan szerződéssel dolgozom,és az előző két évben volt 365 biztosított napom!
2013. okt. 23. 07:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha szüléskor is fennáll a munkaviszonyod. A 365 napot a szülést megelőző 2 évben kell nézni. Pl. ha 2014. október 10-én szülsz, akkor 2012.okt.10. és 2014.okt.10. között kell meglennie.
2013. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor már tiszta a dolog!

Mert azt gondoltam, hogy folyamatos 1 év munkaviszony kell hozzá, az pedig ugye jelenleg nincs meg.

De akkor így oké!

2013. okt. 23. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!