Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb.1 hónap mozgás kiesés...

Kb.1 hónap mozgás kiesés mennyire fogja megviselni az izmaimat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a látványra, illetve a feszességre.

Kb. 1 hónapig egészségügyi dolog (problémának nem nevezném) kényszerpihenőn leszek.


2009. ápr. 1. 21:35
 1/10 A kérdező kommentje:
kihagytam, a miatt szót a kényszerpihenő előtt
2009. ápr. 1. 21:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
meg fogja viselni! Főleg hogyha ez konkrétan azt jelenti hogy abszolute nem mozogsz, akkor elég látványosan, de az izom már könnyebben visszajön utána arra a szintre amit egyszer elértél már, tehát annyira nem para. Ahhoz hogy minél kevesebb izmot veszíts ezen idő alatt és ne jöjjön fel plusz súly csökkentsd a ch-t és növel a fehérjebevitelt!
2009. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi. A hízással nem lesz baj, szerencsés vagyok ilyen téren. Az izmokkal kapcsolatban, amit mondtál az nem túl megnyugtató. :(

Egyébként nő vagyok. Nincs igazából problémám, ambuláns műtétem volt és ugyebár az is vágással és varratokkal jár.

2009. ápr. 2. 07:08
 4/10 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy valaki "abszolute nem mozog".

Kétségtelen, hogy a tartó- és mozgatóizmok hosszú időn keresztüli kiiktatása a funkcionális feladatokból okozhat -végső esetben - akár izomsorvadást is.

De egy hónap olyan rövid idő, amely alatt ilyen végletes következménnyel számolni nem kell.

Különben a "mozdulatlanság" állapotában is végezhetőek olyan mozgásformák, gyakorlatok, amelyek karbantartják az izomzatot.

Végül: folyamatos és állandó fekvés mellett az első felkeléskor inkább a tájékozódás, egyensúlytartás és a tétova lépések kivédése okoz nagyobb gondot.

2009. ápr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze mozgok, végzem a mindennapi dolgaimat, a megszokott kerékvágásban. Járok rendesen dolgozni, és mindent megcsinálok, csak sportolni nem tudok kb. 1 hónapig.
2009. ápr. 2. 09:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó neked, nézd én egy sportbaleset miatt a második komoylabb műtéten vagyok túl, és több mint 2 éve nem tudtam mozogni, sőt ebből több hónap szigorú fekvőgipsz volt, azaz még mászkálni se.

Na lett szép pocakom, pedig világ életemben vékopny, sportos voltam, ill. most is az vagyok, csak látszik, hog yeléggé megereszkedtek az izmaim, nem feszesek na, "ellöttyedtem" :-)

De vissza lehet szedni, alig várom már, még egy hónap aztán neki lehet állni dolgoztatni, akkor 2-3 hónap alatt bízom benne vissza szedek mindent.

Én nem hiszem, hogy 1 hónap kiesés olyan nagy gond lenne !

2009. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Szorítok neked, hogy minél hamarabb sikerüljön visszaszerezni eredeti formádat és sikeres felépülést kívánok.
2009. ápr. 2. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:
hát attól függ, hogy mennyire sportolsz komolyan.De amúgy néhány hét alatt visszatudsz fejlődni.
2009. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok testépítő, de hetente háromszor tornázok, súlyzózgatok. Mindenhol vannak izmaim, szépen kirajzolódnak, feszesek. Egyébként Rubint Rékával tornázok, és büszke vagyok rá, amit az elmúlt 5 és fél év rendszeres tornának köszönhetően elértem. Illetve, ha napokig nem mozoghatok, hiányzik is a mozgás.
2009. ápr. 2. 20:52
 10/10 A kérdező kommentje:

3 hét kihagyás után ma újra tornázhattam:-)

Szerencsére nem tolerálta a szervezetem rosszul a pihenőt. Csak az a baj, hogy lesz még egyszer három hét ugyanilyen pihi.

2009. ápr. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!