GYed alatt felmondtam 1 hónapja írásban, postán küldtem be, azóta semmilyen papírt nem kaptam. Köteles vagyok személyesen bemenni és aláírni?

Figyelt kérdés
attól félek a személyes jelenlétemre nem legális dolgok miatt lenne szükség, esetleg olyat kéne aláírnom, ami postán nem küldhető meg a részemre.
2013. okt. 24. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem tértivevénnyel adtad fel, hogy nem tudod, átvették-e vagy sem? Ha nem, akkor küldd el még egyszer tértivevénnyel.
2013. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudod bizonytani, hogy felmondtál? Mert ha nincs róla papírod, hogy a felmondást átvették, és nem akarják elfogadni a felmondásodat, kb. nem mondtál fel.

Nem legális dolgot nem vagy köteles aláírni. Menj be, csak ne egyedül. Ha teheted, ügyvéddel menj, ha nem, akkor egy jól megtermett férfi baráttal.

2013. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ajánlottan adtam fel, nem tértisen. a papírok készen vannak, szóltak, de személyesen kell bemennem értük. itt sz...rakodunk egy hónapja hogy mikor menjek be, de én nem is akarok bemenni, mert itt vmi bűzlik
2013. okt. 24. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy alá kell írnod a kilépő papírokat, és ebből a munkáltatódnál is marad 1-1 példány. Nyilván ezért akarják, hogy bemenj, hogy ne kelljen egy rakás papírt többször postázni (neked ki-, aztán nekik vissza).

Menj be egy ismerőssel az a legegyszerűbb.


De miért mondtál fel gyed alatt ha szabad kérdezni?

2013. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nyugodtan menj be és írd alá a papírokat. Normális helyeken aláíratják a kilépő dolgozókkal, és ez így szokás. Én HR osztályon is dolgoztam, léptettem ki kollégákat sokat. Csak olannak küldtük ki postán az ő példányait, akivel nem békés volt az elválás, azaz az illető nem volt hajlandó bejönni aláírni, vagy per lett a dologból.. ilyenkor szoktuk az ő példányát (a cég által aláírva) tértisen postázni, és a tértivevényen ugye átveszi (vagy nem veszi át, de akkor az is bizonyítja, hogy mi feladtuk a kilépő papírjait).


Szóval nem kell se ügyvéd, se megtermett férfi, menj be a kilépő papírjaidért. Már csak azért is, mert lehet, hogy a felgyűlt szabijaidat, ki nem vett szabadságaidat ki fogják fizetni a kezedbe kp-ben.

2013. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!