Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyermekre kaphatok...

Második gyermekre kaphatok Tgyást-Gyedet úgy hogy az elsővel álláskeresésiről mentem el Gyedre?

Figyelt kérdés
A történet a következő: 2012-ben megszültem elsö babámat,akkor tudtam igényelni a Tgyást,majd a Gyedet. Hozzáteszem h elötte munka nélkülin voltam,mert elküldtek a munkahelyemről "mert nem fizetnek a semmiért évekig" . Most 6 hónapos terhes vagyok,a Gyedet jövő év márciusig fogom kapni,a babával februárra vagyok kiirva. Szóval fogalmam sincs h mit intézzek 2. Kicsinél,hová kell menni a Tgyás -gyed ügyében,egyáltalán kaphatok e így hogy csak munkanélkülis voltam a 2. Pici után is Gyedet ? (maradt még 26 napom a munkaügynél amit nem használtam fel) Elöre is nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 26. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Másodikra nem fogsz kapni,mert nincs élő munkaviszonyod,az első után lejár a gyed, utána sima gyes fog járni.

Talán azzal a 26 nappal lehet sakkozni.

2013. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár azt sem hiszem,mivel jelenleg passzív gyed-en vagy, ami nem számit jogosultsági időnek.
2013. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fog járni, mert nincs élő munkaviszonyod. Régen ezt passzív gyed-nek hívták, de már eltörölték.


Honnan kapod a gyed-et? Oda menj be érdeklődni, hátha van valami megoldás.

2013. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2011. decemberében lejárt a határozott idejű munkaszerződésem,- hozzá teszem előtte 4 évet dolgoztam ott - majd 2012 -ben megszületett a kicsi lányom, de amikor igényeltem a Tgyást vele akkor álláskeresésin voltam.
2013. okt. 26. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fog sajnos járni tgyás és gyed. Újból meg kell szerezni a 365 biztosított napot ilyen esetben és szüléskor munkahellyel kell rendelkezni vagy újból álláskeresésin kell lenni, de a 365 napot mindenképp meg kell szerezni, mert sajnos a passzív gyed ideje nem számít bele a biztosítási időbe ebben a helyzetben:(

Sajnos csak gyes fog járni.

2013. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tgyás fog járni, ha elmégy szülés előtt álláskeresésire. Utána csak gyes.
2013. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82% a passzív gyed az, amin a kérdező jelenleg is van - nem törölték el. A passzív gyed annyit tesz, hogy nincs mögötte munkaviszony.
2013. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!