Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik összegből fogják a...

Melyik összegből fogják a gyed-et számolni?

Figyelt kérdés
Folyamatos műszakba járok dolgozni,az alap bérem 114.700 ,de mivel rá jönnek a pótlékok + ünnep nap ....,így a bruttóm olyan 180e körül szokott lenni.A gyed alapjául a magasabb összeget fogják nézni vagy csak az alap béremet!????
2013. okt. 26. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
az évi rendszeres jövedelmet veszik alapul. Nem tudom, hogy neked ezek a pótlékok rendszeresnek számítanak-e- Nekem csak az alapfizetésemet fogják bele számolni, pedig egy nagyon sok túlórám és plusz munkám is volt, amiért pénzt kaptam-
2013. okt. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

MInd a rendszeres, mind a rendkívüli jövedelmet beleszámítják, ha az igénylés előtti évben (vagy az igénylést közvetlenül megelőzően) volt 180 bérezett napod.


Akkor is beleszámít, ha pl. táppénz miatt nem volt, mert abban az esetben a tgyás alapja lesz a gyed alapja is.

3

Első válaszoló, neked első, vagy második babánál nem számolták bele? Mikor született, és előtte meddig dolgoztál?

2013. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!