Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan fogják számolni a...

Hogyan fogják számolni a tgyást és a gyedet?

Figyelt kérdés
2011 márciusában született a gyerekem, attól kezdve kaptam az ellátásokat, tgyást, gyedet, most gyest. Újra terhes vagyok (13 hetes), veszélyeztetettként táppénzre megyek. A szülés várható ideje 2014. május 1. A bejelentett bérem br. 205.000ft. A táppénzem összege a bérem 60%-a, azt tudom. De mit vesznek alapul a tgyáshoz és a gyedhez? Mert a táppénz nem lehet alapja. 2010 év végéig dogoztam.

2013. okt. 25. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A táppénz nem a béred 60%-a lesz, hanem az alapján a jövedelem alapján kapod, ami alapján anno a gyedet számolták. Ha a gyeded alapja a 205 ezer volt, akkor a táppénzé is az lesz. (2010-ben mennyi volt a béred? az lesz a mostani táppénz alapja is) Ugyanis ha nincsen 180 bérezett napod (és ennek oka hogy gyedet kaptál), akkor a táppénz alapja a korábban kapott ellátás alapjával fog megegyezni.


A tgyásod alapja a minimálbér kétszerese lesz, a gyed alapod pedig a kedvezményszabály értelmében ugyanez.

2013. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A gyedet a 205.000 bruttó után kaptam.
2013. okt. 29. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!