Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok, "visszamennék"...

Gyesen vagyok, "visszamennék" dolgozni. Mit lépne a cég ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok, még jövő szeptemberig. A gyed ideje alatt megszűnt a cég telephelye, de a cég maga még létezik. Engem papíron áttettek a központi üzembe. Nem csináltak belőle titkot, hogy a gyes végén munkáltatói rendes felmondással megszűntetik a munkaviszonyt, kifizetik a szabit, a felmondási időt és a végkielégítést. Most nagyon nagy szükségem volna erre a pénzre. Szerintetek mit lépne a cég, ha jelezném, hogy "visszamennék" gyes mellett, 6 órában dolgozni?
2013. nov. 2. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Kirúgna. Megszűnt a védettség a gyerek 3 éves koráig. Addig vagy védve, amíg otthon vagy. Ha visszamész, akárhány órába, attól a perctől ki is rúghatnak.
2013. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első, a kérdezőnek épp ez a célja. :))
2013. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy nincs már védettség, de a kolléganő helyett engem rúgtak ki, mert neki csak 2 éves volt a gyereke, az enyém meg 3. Pedig neki is megírták a papírját, csak kiverte a balhét. Ennyin múlott, kit rúgnak ki. Érdeklődj a munkaügyön legelőször is.
2013. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kifizetnének mindent (de nehogy te mondj fel, rúgjanak ki, csak akkor kapsz pénzt). De ha dolgozni szeretnél, érdemes lenne addig is egy másik munkahelyet keresni. Vagy GYES-en szeretnél maradni?
2013. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy elküldtem, már rájöttem :-).


1.voltam

2013. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapból nem köteles 6 órába foglalkoztatni ha nem annyiba dolgoztál. Munkáltató sem hülye, azt mondja oké akkor holnaptól várunk 8 órába, és 2-3 hét múlva te fogsz felmondani nem ő neked. Jobban megéri neki ha kivár.
2013. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3/6

Munkába állás pillanatában megszűnik a védettség. Biztos nem azért maradhatót csak így jobban hangzik.

2013. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hja, csak gyes mellett a munkaltato nem koteles visszavenni.
2013. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!