Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg igényelhetek GYES-t?

Jelenleg igényelhetek GYES-t?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben múlt 2 éves,lejárt a gyedem,visszamentem dolgozni.Teljes munkaidőben dolgozom,egy ismerősöm azt mondta,hogy agyerek 1 éves kora után megkötés nélkül lehet a gyes mellett dolgozni.Ha ez így van akkor 2014 szeptemberig még járna nekünk gyes.Így van ez?Vagy valamit nem jól tud.Semmiképp sem szeretném ha később vissza kellene fizetnem valamit,de ami jár az meg jár.Köszi előre is!
2013. nov. 13. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelenlegi szabályok szerint heti 30 órában lehet gyes mellett dolgozni, teljes munkaidőben nem.
2013. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi szabályok szerint GYES-mellett a gyermek egyéves kora után csak részmunkaidőben (6 órában) lehet dolgozni. Most tárgyalnak a módosításról, ami legkorábban 2014. január 1. léphet életbe,ebben szerepel az, hogy teljesen munkaidő mellett is járna a GYES. Még nem ismertek a pontos feltételek, hogy kikre fog vonatkozni, lehet, hogy csak az új gyermeket vállalókra, a már meglévő gyermekre nem.
2013. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy az ismerősöm is a jan.1-től gondolta,ezt én is hallottam,és megmondom őszintén nem bánnám ha ránk is vonatkozna még januártól is 9 hónap gyesem lenne.Muszáj volt visszamennem dolgozni,mert csak a gyes nem lenne elég,így viszont vigyázni kell a kicsimre,és csak kicsivel marad több a fizuból mint amennyi a gyes lenne,de mégis pár ezer ft plussz meg a béren kívüli juttatás.Ha járna gyes ,legalább abból futná gyerekfelügyeletre.Köszönöm azért!
2013. nov. 13. 10:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja márciustól elvileg ovis lehetne....ha nem lenne pelenkás.Nem megy a leszokás,nem tudom mi lesz így.:-(
2013. nov. 13. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Én drukkolok, hogy rád is vonatkozzon, azért ne éld bele magad, nehogy csalódj. A GYES mellett sajnos nagyon kevesen tehetik meg, hogy otthon maradjanak.
2013. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem tudsz gyest igényelni teljes munkaidő esetén, csak ha heti 30 órát vagy kevesebbet dolgozol. Én heti 35 órában dolgozok és nálunk a nyugdíjas nagyszülő nevén van a gyes. Ha a kisfiad nem bölcsis, akkor esetleg nagyszülő igényelheti a gyest.
2013. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljes munkaidőben akkor dolgozhatsz a gyes mellett, ha otthonról dolgozol, ebben az esetben nincs a 30 órás limit.
2013. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Nálunk sajnos nincs nyugdíjas nagyszülő sem mindenki dolgozik még.Nem élem bele magam,de reménykedem,és mindenkinek kívánom hogy vonatkozzon majd rá az új jogszabály (már ha lesz)akinek muszáj otthon hagynia a 3 évnél fiatalabb gyerkőcét mert kénytelen dolgozni.Akkor legalább ezzel segítsenek.
2013. nov. 13. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!