Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hónapos terhes vagyok...

2 hónapos terhes vagyok sajnos munkanélküli vagyok és a munkanélküli segély is lejárt de olvastam erről a szociális segélyről igényelhetek vagy csak a Gyes marad?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell menni az önkormányzathoz, és ott megmondják a feltételeket a szociális segélyhez, és hogy jogosult vagy-e, vagy sem. A gyes alanyi jogon jár majd és a családi is.
2012. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát igen,elvileg ez a bérpótló juttatás, ami 22.500 ft,de ennek ellenében kiküldhetnek közmunkára, vannak feltételei sajnos,
2012. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az FHT (ez az a bizonyos 22800FT) most már csak akkor jár, ha volt legalább 30 nap bejelentett munkád előző évben és a családon belüli 1 főre jutó kereset nem több, mint X összeg, ezt nem tudom pontosan mennyi, de ha pl. a férjed havi 70 nettót keres, akkor már túllépted.

Tudom, én is így jártam, ezért kellett azt hazudnom, hogy már külön élünk, máskülönben nem kaptam volna meg és éhen halunk, vagy valóban utcára kerülünk.

2012. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem tanulunk, nem dolgozunk, hama teherbe esünk, és várjuk a segííílyt. Már generációk óta.
2012. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!