Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejárt a GYES-em, most a...

Lejárt a GYES-em, most a szabijaimat töltöm. A munkaügyis hölgy azt mondta, nagyon nehezen tudják a kismamákat visszavenni. Ezt hogy értette?

Figyelt kérdés
Másnak is mondtak hasonlót? El akarnak küldeni?
2013. nov. 13. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Én babával is többször bementem a munkahelyemre látogatóba és amikor már 6 hónap volt hátra, hogy vissza menjek melózni akkor rákérdeztem a főnökömnél mi a terve és mondta, hogy természetesen vissza vesz. Ezt neked egyénileg kell tisztázni a főnököddel, mert mi nem tudjuk mi a tervük veled. Az, hogy a munkaügyes mit mond az egy dolog, a főnököddel beszélj a saját terveidről és őt kérdezd meg, hogy mi a szándéka veled.
2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Úgy értette, hogy a GYES lejártát követő 31. naptól nem vagy védett, és valószínűleg már rég betöltötték vagy eltörölték a pozíciódat a szervezetben.

A kismamákat sajnos gyakran közös megegyezésre kényszerítik.

2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom, mert betöltötték a helyed. Vissza kell venni, viszont utána elküldhetnek sajnos, már nem véd annyira a Munka tvk.
2013. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Első nagyon jót ír, időben kell elkezdeni mozgolódni (én is anno 10 hónappal a visszajövetel előtt időpontot kértem az igazgatótól).
2013. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Finom célzott rá, hogy kezdj el magadnak keresni ezerrel, mert már valószínűleg meg van a helyedre az utódod.

De ezt valóban inkább a főnököddel tisztázd. A munkaügyist ne említsd meg.

2013. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a munkaügyis valószínüleg tudja mi a helyzet...de lépj fel határozottan,menj be kérdezz rá,kell neked a munka,hátha ha a helyedre már nem is,de más pozicióba vissza tudsz oda menni.
2013. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!