Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes kb így hány nap mire...

Gyes kb így hány nap mire utalnak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben igényeltem,akkor járt le a gyed-em,a MÁK kért hiánypótlást,hogy nem jár már a gyed,ma elfaxolták,és postán is feladtak egy példányt.


Beszéltem két hete egy Ügyintézővel a MÁK-nál,azt mondta,hogy amint utalhatnak,azonnal utalnak,hó közben is.

Ha ma megkapták faxon,legkésőbb pénteken a postán feladottat is,akkor kb mikorra várhatom a kiutalást?



2013. nov. 13. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha minden beérkezik akkor onnan 30nap az elbírálat
2013. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20.tól-10.ig utalnak
2013. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.--- elég elszomorító,ha még rávernek 30 napot,az azt jelentené,hogy jövőhónap ilyenkor vehetem fel a gyes-t... Ezt nem tartanám korrektnek!



2.--- amikor beszéltem hó elején a MÁK egyik ügyintézőjével,azt mondta,hogy van hóközi kiutalás,minden munkanap utalnak...

2013. nov. 14. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tegnap érkezett be a hiánypótlás, akkor tegnaptól 30 napon belül kell elbírálni. Bírálat után utalnak.

A bírálat lehet 5 nap, de lehet 30 is.

Nem ők tehetnek róla, hogy nem egyszerre lett minden papír leadva

2013. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahogy én sem tehetek erről,és akkor sem tartom korrektnek hogy mindenre 30-ot adnak,vagy is Nekik ok-s,értem,hogy sok a kérvény,sorba igyekeznek csinálni,hétvégén is bent vannak- legalább is hó elején a Hölgy akivel beszéltem,ezt mondta,aztán hogy igaz e?

de én aki szeptemberben igényeltem,múlt hónapban semmit nem kaptam,erre még semmit nem mondok,most sem utaltak,ezt - értem én,hogy hiánypótlásra kell várni,amit a beérkezéstől számítva 30 napra a kezükbe ad az oep,ami nincs fél óra hogy elolvasva a levelet leszedjék az adatot,elküldjék.... Most miért kell várnom arra a kis összegre,amit az utolsó senkiháziak simán megkapnak???? na ezt magyarázza meg nekem valaki!! Persze hogy nem tetszik,hogy mindenre 30 napot adnak.... ha a helyemben lenne akár ki,akkor Neki sem tetszene.... de örüljön Mindenki,hogy nincs a helyembe!!

2013. nov. 14. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez ilyen sajnos! Én a táppénzt várom...2 hónapja semmilyen ellátást nem kaptam...:(
2013. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!