Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkaviszony megszűnése után...

Munkaviszony megszűnése után TGYÁS, GYED igénylése?

Figyelt kérdés

Július elején megszűnt a munkaviszonyom, augusztus közepéig a felmondási időmet töltöttem, szeptembertől-novemberig álláskeresési járadékot kaptam, viszont most novemberben pozitív lett a terhességi teszt, jelenleg 6 hetes terhes vagyok. A biztosítási időm bőven megvan, de nem leszek biztosított a szülés napján, így nem tudom megigényelni a TGYÁS-t, majd a GYED-et. Viszont arra gondoltam, ha szülés előtt 1-2 hónappal bejelentetem magam ( lenne hova ), akkor már biztosított lennék és így már meg tudnám igényelni a fent említetteket? Ha igen, akkor az előző munkahelyemet vennék figyelembe, ahol lehúztam 6 évet vagy az 1-2 hónap is beleszámítana?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2013. nov. 25. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az előző munkahelyen elért jövedelmet nem vennék figyelembe, csak azt, amit az új munkahelyen kerestél, az új törvény szerint, de mivel több mint 30 nap megszakítás lenne a 2 munkahely között, így a régi törvény szerint sem vennék figyelembe a régi munkahelyen szerzett jövedelmed, csak az újat, vagyis csak az 1-2 hónapot, de mivel nem lenne 180 bérezett napod, így az új munkahelyen kapott szerződés szerinti béred lenne a tgyás és a gyed alapja is!
2013. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30 nap alatt szakad meg a biztosítási jogviszonyod tgyás és gyed szempontjából. De a 30 napba az álláskeresési járadék szerintem nem számít bele. November hányadikáig jár az álláskeresési? Nagyon gyorsan keress egy könyvelőt, aki erre a kérdésre tud válaszolni, és ha nem szakadt meg a jogviszonyod, akkor gyorsan jelentest be magad. Akkor számít az előző munkahelyeden szerzett jövedelmed.
2013. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2013. július 6-tól változtak a terhességi‐gyermekágyi segély és a GYED összegének kiszámításának szabályai


"Csak a gyermek születésekor fennálló munkaviszonyból származó jövedelmet lehet figyelembe venni a számításkor! Akinek a gyermeke 2014. május 11‐e előtt születik, azoknak a régi és az új szabályok szerint is ki kell számolni az ellátás összegét és számára a kedvezőbbet kell folyósítani."

Mivel a Kérdező 6 hetes terhes, nem fog május 11 előtt szülni. Tehát, csak az új munkahelyen elért jövedelmet fogják nézni, főleg, ha csak szülés előtt 1-2 hónappal jelenteti be magát. De ha most rögtön jelentetné be magát, akkor is csak az új munkahelyen szerzett jövedelem fog számítani, mivel rá már csak az új törvény fog vonatkozni. Igen kicsi az esélye, hogy május 11 előtt szülessen meg a baba, hacsak nem lesz koraszülött, de ugye azt senki sem akarja!

2013. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már megkaptam az utolsó álláskeresési járadékot. Ha úgy csináltam volna, hogy szülés előtt 3 hónappal veszem igénybe, akkor megkaptam volna a TGYÁS-t és a GYED-et az előző keresetem alapján? Ez már csak azért fontos, hogy tudjam mennyi pénztől esek így el, mert decembertől ahová bejelentenek, ott ténylegesen is fogok dolgozni főállásban, de sokkal kevesebb pénzért, de mégse GYES lesz a vége.
2013. nov. 27. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, az előző keresetedet semmiképp nem vették volna figyelembe, mert május 11 után szülsz! Akkor sem, ha később jelentkezel be álláskeresésire.
2013. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!