Tgyás, gyed hogy is van?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem amit nem értek

1. Ha terhes vagyok és elmegyek táppénzre akkor már védett vagyok nem rughatnak ki? mi van ha táppénzen vagyok de megszünik a munkáltatom az alatt akkor jogosult lezsek tgyásra és gyedre?vagy akkor megszünik a táppnéz is és munkanélkülivé válok?olvastam, hogy ellehet menni álláskeresésire de mi van ha az nem tart ki addig még a baba születik?


2013. nov. 16. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szülés pillanatában nincs élő munkaviszonyod vagy nem jár a munkanélküli ellátás, akkor nem jár gyed.
2013. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most ezt nem értem ha megszünik a munkaviszony és bejelentkezek munkanélküli segélyre akkor kapok tgyást és gyedet vagy csak akkor ha álláskeresési járadékot kapok mert ugye a munkanélküli meg az álláskeresési nem ugyanaz!
2013. nov. 16. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:
csak akkor ha kapsz munkanélkülit. Az, hogy csak bejelentkezel az semmi.
2013. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de ha mondjuk dolgoztam 4 évet de megszünt a munkahelyem és terhes vagyok akkor bejelentkezek a munkaügyibe és kapom a segélyt mert dolgoztam akkor jogosult leszek tgyásra meg gyedre nem is kell az álláskeresési?
2013. nov. 16. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a céged nem az egyik napról a másikra fog megszűnni. Én is így voltam, hogy megszűnt a cégem, de hónapok teltek el és még a szülés pillanatában is meg volt a munkaviszonyom, (most már nem) így kaptam a tgyást és most passzív jogon a gyedet. Te vagy a legutolsó akit elküldenek a cégtől, mivel védett vagy.
2013. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de most ha munkanélkülisegély kap valaki és előtte dolgozott mondjuk 3 évet akkor fogja kapni a tgyást vagy csak akkor ha álláskeresésin van?
2013. nov. 16. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de munkanélküli csak 3 hónapig jár.
2013. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!