Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene nekem, aki nagyon...

Segítene nekem, aki nagyon ért ezekhez a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam februárban lesz 2 éves, tervezzük a második babát, de sajnos még nem jött össze. Ha lejár február közepén a gyedem, utána igényeljem a gyest (kell amúgy külön igényelni, nem adják automatikusan gondolom)vagy hogy tervezzem? Ha nem muszáj, nem mennék vissza dolgozni (

bár visszamehetnék, elméletileg várnak vissza) kisfiam 3 éves koráig. Hogy kalkuláljak, ha összejön addig a második baba, illetve ha nem? Nagyon köszönöm a segítséget! :)


2013. nov. 25. 12:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy azt hiszem gyesen nem lehetek 180 napnál tovább, mert akkor a minimálbérből számolják majd a második babánál a gyedem, ha jól tudom.
2013. nov. 25. 12:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, ha a 2 babánál a gyed igénylést megelőző évben több mint 180 napot vagy gyesen, akkor a minimálbér lesz a gyed alapja, a tgyás alapja a szerződés szerinti bér, ha egy napot sem mész vissza dolgozni.

Ha teherbe esel, a gyed lejárta után inkább táppénzre menj, ha nem mész vissza dolgozni. Ha nem esel teherbe, akkor csak gyesre tudsz menni, amíg terhes nem leszel. Vagy visszamész dolgozni.

Ha nem mész gyesre, hanem táppénzre, vagy kevesebb mint 180 napot vagy gyesen akkor a tgyás alapja a szerződés szerinti bér és a gyed alapja is a szerződés szerinti bér lesz.

2013. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod, nem jön össze a baba, akkor menj vissza dolgozni, főleg ha vissza is várnak!
2013. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!