Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. El...

6 hetes terhes vagyok. El szeretnék menni táppénzre, a munkahely körülményei miatt. De én nem értek ezekhez a dolgokhoz. El mondanátok nekem, hogyan zajlanak ezek? Hova kell mennem, táppénz után eltudok menni tgyásra? Mikor?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 07:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És kb. mennyi táppénzt kapok majd? Hogy lehet kiszámolni?Köszi előre is.
2011. aug. 18. 07:42
 2/14 sumergo ***** válasza:
29%

Azt csak tudod, hogy a háziorvosod ír ki! Én simán elmentem a háziorvoshoz, mondtam neki mi a helyzet, simán kiírt táppénzre. Annyit kért, hogy mikor megyek legközelebb nődokihoz, akkor vigyek neki papírt a terhességről. Tgyásra pedig táppénztől függetlenül is maximum a szülés előtt 4 héttel lehet menni.


28+3 hkm

2011. aug. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
elsőnek is az orvosnak kell igazolnia, hogy veszélyeztetett terhes vagy , így majd javasolni fogja, hogy táppénzre menj. Minden hónapban kell kérned ilyen javaslatot. Ha van ilyen javaslatod akkor a főnöködnek szólsz, hogy mi a helyzet és gondolom ő tovább irányít, hogy kihez menj ez ügyben. Hogyha nem dolgozol mérgező anyaggal és nem végzel nehéz fizikai munkát akkor célszerű megvárni a 3 hónapot, hisz addig sajnos könnyebben elveszítheted a babát.
2011. aug. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sumergo ***** válasza:

Összege:

[link]

2011. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Nálunk a munkahelyen 30-34 fok van, nincs levegő. És állandó stresszben dolgozom. Szerintetek kiírna? Tudom, hogy a kezelő orvoshoz kell menni javaslatért. De ez elég indok lenne neki vajon?
2011. aug. 18. 08:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha úgy ítéli meg az orvosod, hogy ez által veszélyben vagy te és a babád, akkor elég indok lesz.


Viszont nem kell minden hónapban erről javaslatot vinned, mert a 2. hónapban táppénz ellenőrzésen esel át.

Ez abból áll, hogy elballagsz a háziorvosodhoz egy időpontra. Az OEP-ből jön egy emberke. Átnézi a leleteidet - addigi összes uh, labor eredmény, szakvélemények - és leigazolja, hogy nem csalás áll fent.


Nem kell megijedni, itt nem arról van szó, hogy visszategyenek dolgozni, amint lehet. A kismamákat mindig leigazolják!

2011. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2011. aug. 18. 08:08
 8/14 sumergo ***** válasza:
55%
Szerintem ha kéred kiírnak. Én egyébként vegyszerekkel dolgoztam, így nem volt kérdés a dolog.
2011. aug. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellett havonta a javaslat a nőgyógyásztól de egy 1-2 hétre kiír a doki javaslat nélkül is. Mondd nyugodtan, hogy rosszulléteid vannak nem bírsz bemenni dolgozni.
2011. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 3.ik pozitiv teszt után kb.4hetesen felhívtam a házi orvost mondtam neki ,hogy mi a helyzet kiirt úgy általánosan majd elmentem nőgyógyászhoz 6hetesen ott meg szóltam,hogy veszélyes körülmények között dolgozok és fel vettek veszélyeztetett terhesként majd vittem a papírt a háziorvosnak és azóta táppénzen vagyok.


Én kb. a fizetésem 70 százalékát kapom!


Üdv.26hetes km

2011. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!