Mennyi TGYÁS-t, GYED-et kapnék? MI alapján számolnák? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2012. szeptemberétől dolgoztam 2013. februárjáig, azt követően táppénzen voltam, szeptemberben szültem. Most TGYÁS, utána GYED. Ez eddig oké. Szeretnénk még egy gyerkőcöt - de nem 2 éven belül, inkább 2,5-3 éves korkülönbséggel. Ha csak annyi időre mennék vissza, amennyi a szabim, majd megint eljönnék táppénzre - akkor a következő táppénznek, TGYÁS-nak és GYED-nek mi lesz az alapja?
2013. nov. 29. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem lenne 180 bérezett napod, a táppénzed alapja az előző ellátás alapja lesz, vagyis ami a gyed alapja volt.

A tgyás és gyed alapja a tényleges jövedelem vagy szerződés szerinti bér. Átlagbért nem számolnának, mert nem lesz 180 bérezett napod, tehát a tgyás és gyed összegéből hiányozni fog a prémium, jutalékok, pótlékok.

2013. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát ha jól értem, a táppénzem ergó ugyanannyi lesz, mint amennyit most kaptam? A TGYÁS összege nem maximalizált ilyenkor valamilyen összegben?
2013. nov. 29. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
De igen, ilyen esetben a tgyás alapja nem lehet több a minimálbér kétszeresénél, vagyis a bruttó tgyás max. a minimálbér 70%-a.
2013. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagyis a bruttó tgyás a minimálbér kétszeresének a 70%-a lehet maximum, ha nincs 180 bérezett napod és a béred meghaladja a minimálbér kétszeresét!
2013. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!