Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok a középső...

Gyesen vagyok a középső gyermekemmel, nem végzek mellette munkát a férjem a kisebbik gyermekkel elmehet táppénzre?

Figyelt kérdés
Két és fél éves gyermekem után veszem igénybe a gyest, most a 4 hónapos babám beteg, az a kérdésem, hogy férjem el mehet e a kicsivel táppénzre?

2013. dec. 3. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
de miért menne el, ha te otthon vagy amúgy is?
2013. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk én sem értem, hogyha te amúgy is otthon vagy a férjed minek menne táppénzre??

Ha a férjed munkahelyén tudják hogy otthon vagy, ezt a kérdést ők is felteszik..

2013. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
én se értem a kérdést, de a válasz egyértelműen nem... mert te gyesen vagy otthon...
2013. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor ti ezt hogyan értelmezitek?


A gyermekápolási táppénzt a szülők bármelyike igénybe veheti.


Ha a szülők közös háztartásában élő gyermek után az egyik szülő gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban részesül, ugyanazon gyermek után a másik szülő gyermekápolási táppénzre nem jogosult.


A másik szülő GYÁP-ra akkor szerezhet jogosultságot, ha az ellátások nem ugyanazon gyermek után kerültek megállapításra. (Eb.tv. 39. § (5) bek.)

2013. dec. 3. 20:57
 5/17 anonim ***** válasza:
hát akkor lehet mégis van ilyen :) de a kérdés akkor is ott van.. minek menne ha te amúgy is otthon vagy ?:)
2013. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mivel, a kicsi most nagyon beteg sokáig volt kórházban vírusfertőzés miatt és még mindig gyógyszeres kezelés alatt áll, mivel súlyosan befulladt, nagyon félek vele egyedül itthon lenni, sajnos láttam többször befulladni, és olyankor a szívem is meg állt.
2013. dec. 3. 21:26
 7/17 anonim ***** válasza:
így megértem hogy félsz.. nagymama nincs a közelben hogy besegítsen míg a férjed dolgozik?
2013. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, elmehet! Mert ha anya is hót beteg, meg az egyik is, akkor mégis ki látja el őket? Elmehet, és a munkáltatónak semmi köze hozzá, hogy te otthon vagy-e, vagy sem, vagy hogy a gyerekek járnak-e közösségbe, vagy sem.
2013. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elvileg el mehet, gyakorlatilag viszont ezt tappenz csalásnak fogjak venni. Egy negy hónapos gyereket meg bölcsődébe se vesznek fel, tehat evidens, hogy van otthon állandóan egy szulo, aki a gyereket gondozza. Na mármost akkor pontosan minek is a tappenz? Vegyen ki a parod szabadságot, ha félsz.
2013. dec. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

dehogy tp csalás. Engedi a törvény, apa mehet gyápra azzal a gyerekkel, aki után az anya nem kap gyest.

nagyigyesnél meg azzal a gyerekkel is gyápon lehet a szülő, aki után a gyest folyósítják.

2013. dec. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!