Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik gyereknek nehezebb...

Melyik gyereknek nehezebb lenni? Legidősebb, középső, legfiatalabb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Mi is hárman voltunk, én a középső. Azt hiszem nem voltak tipikus középső, akivel a legkevesebb baj van :) Nálunk szerintem a nővéremnek volt a legnehezebb, mivel ő 5 évvel idősebb tőlünk, öcsémmel 1,5 van közöttünk. Kicsit ki volt rekesztve gyerekkorunkból.

Szóval szerintem ez családfüggő.

2013. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

3an vagyunk, én vagyok a legkisebb. Én úgy éltem meg, hogy kiskoromban nekem volt a nehezebb, mert mikor a testvéreim nyúztak, én meg hisztiztem, akkor mindig én lettem lecseszve. A testvéreim meg úgy élték meg, hogy én voltam a kiskedvenc, nekem volt a legkönnyebb. Azért ezzel vitatkoznék.

Olyan 15-16 éves koromban úgy gondoltuk a legidősebbel, hogy a középsővel folyton kivételeznek, ő a kiskedvenc. Ezt továbbra is állítjuk, habár apukámnál én annyira nem látom ezt.


Igazából szerencésre ebből nincs problémánk, nővérem hamar megtanította, hogy kezeljem ezt a szituációt. Arról nem is beszélve, hogy mindannyiunknak mindent megadnak amit csak tudnak, ebben nincs kivételezés, inkább csak olyanban, hogyha ő nem csinál meg valamit, akkor azért is mi vagyunk lecseszve.


Sokan azt mondják egyébként, hogy mindig a kisebbnek a legkönnyebb, mert ő a kis pici, cuki, imádnivaló, mindenki vele foglalkozik babakorában és ez valahogy állandósul ahogy nő a gyerek. Viszont azért ez így nem igaz. Mindig mindenki másképp éli meg a dolgokat, nem igazán lehet általánosítani ebben a kérdésben.

2013. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen, a korkülönbség. A két testvérem között 1,5 év van, míg a középsővel nekem 4. Plusz egy ok, hogy én miért éreztem úgy, hogy nekem a legnehezebb.


Bár azért azt hozzátenném, hogy ők kitaposták előttem az utat, nekem sokkal hamarabb többmindent engedtek a szüleim, ezért úgy gondolják, hogy nekem volt a legkönnyebb. Persze, abban a korban, mikor gimis lettem, előtte még nem volt ilyesmiről szó. :)


2. voltam

2013. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
középső
2013. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem tudja, mert senkinek nincs tapasztalatból viszonyítási alapja :)

Én a legnagyobb testvér vagyok, igazából nem tudnám megmondani, kinek nehezebb. Elvileg a középsőnek, mert a legidősebb csinál ugye mindent először, minden újdonság, a másodiknál már nem, a legkisebb gyerek meg azért kedvenc, mert a legkisebb.

Na nálunk például a család kissé átesett a ló túlsó oldalára, annyira igyekeztek kompenzálni, hogy a középső gyereknek a legnehezebb, hogy végül egyértelműen neki lett a legkönnyebb.

2013. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legidősebb vagyok, és egyetlen lány, a két öcsém mellett.

Abból a szempontból volt nehéz, hogy én voltam az "úttörő" nekem magamnak kellett kiharcolni, hogy ide-oda mehessek, ezt-azt csinálhassam, míg a két kisebbnél már megvolt "a nővéred sem csinált hülyeséget, menj csak nyugodtan" effektus. De lehet, hogy ebben csak annyi volt a különbség, hogy én lány vagyok, aki "nem tudja megvédeni magát" (Apámnak ez volt a kedvenc frázisa :))

Viszont a két öcsém meg azzal szenved, hogy én úgymond felállítottam egy "mércét", mindig jó tanuló voltam, jó gimnáziumba mentem, önálló voltam, és ezt most nekik is hozni kéne.

25N

2013. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Akárki akármit is mond,egykének lenni a legsz@rabb.Amúgy én egyke vagyok,de kiderült,hogy nálam a középső gyerek szindróma lépett fel,de hogy hogy,azt nem tudom.
2013. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, mindegyiknek meg van a maga nehézsége.


A legnagyobbnak pl. kétszer is meg kell élnie, hogy kiszorítja egy kisbaba a szeretetkörből, illetve nagy elvárások vannak felé (vigyázzon a kicsikre, védje meg őket - főleg ha fiú -, teljesítsen jól a suliban, hogy példát mutasson, viselkedjen jól, hogy példát mutasson stb.)


Középső: sosem lesz ő az "elsőszülött", de a cuki legkisebb se. Neki is példát kell mutatnia a kicsinek, de annyi hatalma nem biztos, hogy van mint a nagynak. A középső gyerekek jellemzően kicsit el vannak hanyagolva.


Legkisebb: mindenki parancsolgat neki, viszont a szülők enyhén elkényeztetik, de a későbbiekben ez sem vezet jóra. Féltékenyek rá a tesók, főleg, ha ők is kicsik voltak mikor megszületett, és hacsak nem laknak hatalmas házban, be kell költözzön az egyik nagyhoz. Ez ahhoz vezet, hogy haragudni fog a másik tesó, hogy elvették a különszobáját. "Miért nem a másikét?"


Én legkisebb voltam :) lenne sztorim :)

2013. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Középső a legrosszabb.
2013. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

utálom h a legnagyobb vagyok


2 húgom van kis korkülönbséggel

szal vigyázzak rájuk ők meg a képembe röhögnek .....

szal nálunk én voltam vagyok a legbalhésabb (legalábbis 2évvel ezelőttig az voltam míg a húgom túl nem tett rajtam dacból :-)


és ráadásképpen született egy öcsike a 3 lány mellé (tőlem 12évvel fiatalabb) no onnantól ment a harc h anyumért és a figyelméért addig azért megvolt a rangsor


most szerintem a fiamnak a legrosszabb -- középső két lány között -- de igyekszem h ne érezze magát kirekesztve

2013. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!