Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most 5 Hetes terhes vagyok....

Bromi kérdése:

Most 5 Hetes terhes vagyok. December 30. -án lejár a GYED-em. Simán kivehetem a felhalmozódott szabikat és utána elmehetek táppénzre, vagy Dec.31. -én menjek táppénzre?

Figyelt kérdés
Ebben az estben a munkáltató simán kiadja a szabadságot?

2013. dec. 9. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kivettem a szabikat és utána mentem el táppénzre
2013. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Simán közölted a munkáltatóval hogy terhes vagy és kiadta a szabikat?
2013. dec. 9. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, májusban szóltam, hogy terhes vagyok és a Gyed le fog járni júniusban és szeretném megkezdeni a szabadság letöltését a gyed után.

Aztán mikor lejárt a szabi, másnaptól meg táppénzre mentem, ma kezdem a tgyást

2013. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni a munkáltatóval. Ha GYED-ről vissza akarsz menni, márpedig a szabadság kivétele gyakorlatilag ezt jelenti, akkor a visszatérés előtt 30, közszférában 60 nappal korábban jelezned kell. Ha ehhez ragaszkodnak, akkor nem tudod elkezdeni kivenni a szabadságaidat dec. 31-én, csak a jelzés után 30/60 nappal.

Nálunk pl. ennek tuti nem örülnének, mert nagyon bonyolult az emberek felvétele és a szabadág alatt el kell küldeni azt, aki helyettesít, majd újra felvenni valakit, amikor elmegyek táppénzre. Nem hiszem, hogy tárt karokkal várnának vissza a második gyerek után, ha így kitolnék velük. Nálunk ilyenkor mindenki úgy csinálja, hogy táppénzre megy és csak amikor valóban vissza akar menni, akkor veszi ki egyben az összes szabadságot. Viszont az is lehet, hogy a te munkáltatódnak tök mindegy.

2013. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok visszamenni, mivel a munkahelyemen nem lehet terhesen dolgozni. Ma tudtam meg hogy babát várok, viszont a GYED lejártáig már nincs 30 napom. Ebben az esetben nem vehetem adják ki a szabikat?
2013. dec. 9. 15:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm harmadik válaszoló. Szerintem én is így fogok tenni. Remélem nálam is ilyen egyszerű lesz. Nem valami "emberbarát" a cégem
2013. dec. 9. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Én gyed után egyből táppénzre mentem mert nekem is olyan munkahelyem van ahol nem lehet állapotosan dolgozni. Én a szabikat megtartom a legvégére. Nem vettem ki.
2013. dec. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 10. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!