Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tehát. Ha én most gyeden...

Tehát. Ha én most gyeden vagyok a 14 hónapos lányommal, és ha eközben leszek terhes, és megszületik a baba, akkor megint Tgyáson leszek utána gyeden?

Figyelt kérdés

Illetve az lenne még a kérdésem, ha a lányommal gyesen leszek és akkor születik meg a tesó, akkor is Tgyás és gyed lesz?

Tehát nem kell visszamenni dolgoznom hogy megiont ezeket az ellátásokat kapjam?


Bocsi a kérdésért, de én kicsit hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz.


2013. jún. 14. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ mikor születik a baba. A szülést megelőző évet nézik, hogy akkor mennyit voltál gyesen, illetve gyeden. Az a lényeg, hogy abban az időszakban több legyen a gyed, mint a gyes. Húzzatok bele, az a lényeg.
2013. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor belehúzunk. Köszi
2013. jún. 14. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell közben visszamenned dolgozni, kapni fogod az ellátásokat. De nem mindegy, hogy mennyit. Ha 180 napnál többet leszel GYES-en, akkor csak a minimálbér után fogják számolni a TGYÁS-t és a GYED-et. Tehát, ha a GYED lejárta után leszel terhes, célszerű kivenni az elmaradt szabadságokat, majd táppénzre menni.
2013. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Most már értem akkor, és jól gondoltam :)
2013. jún. 15. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!