Maja86 kérdése:

Jelenleg kismama vagyok. Október 24-től táppénzen vagyok és azóta még nem kaptam semmit. Már 2-szer is vittem be a munkáltatómnak táppénzes papírt. Mikor látok én ebből valamit? Nagyon jó lenne már.

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Munkáltatód kifizetőhely?

Érdekes, mert én nov. 4-től vagyok táppénzen és a munkáltatóm nov.17-ig tudta elszámolni a táppénzem, mivel 2 hetente adják ki a táppénzes papírt. Bérelszámoláskor ugyanúgy elszámolták nekem is, ezt a 2 hetet. Én rendesen megkaptam a táppénzt erre a 2 hétre, mikor a fizetésemet szokták utalni, ugye mivel kifizető a munkáltatóm, rendesen fizetés napon utalja a táppénzt is.

Dec. 2-án adtam le nov.18-dec.1. közötti táppénzes papíromat és jövőhéten megyek az orvoshoz a dec.2-dec.15. közötti táppénzes papíromért, amit még szerencsére mindig el tudnak számolni, így januárban a 4 hetet tuti megkapom. Amennyi időre leadom a táppénzes papírt a munkáltatómnak, bérelszámoláskor annyit tud kiszámolni.

Nálad valami nem stimmel, vagy ül a munkáltató a táppénzes papírjaidon, mert ha kifizetőhely, akkor el kellett tudnia számolni. Nekem már elszámolták a nov. 4-től nov. 15-ig terjedő időszakot, meg is kaptam fizetésnapon. Januárra már szerencsére 4 hetet tudnak elszámolni:)

Szerintem mindenképp kérdezz rá, hova lett a táppénzes papírjaid, mert most decemberben már kellett volna pénzt kapjál, rendesen fizetésnapon, kifizetőhely esetén.

2013. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm tovább küldte a könyvelőnek és elvileg ő is tovább küldi, mert terhességnél valami 9-es kóddal megy a táppénz és így nem ők fizetik, hanem szerintem az OEP.
2013. dec. 12. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató kifizetőhely, akkor 9es kóddal is ők fizetnek
2013. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 9-es kód csak a betegszabadságot érinti, ilyen esetben azonnal tp van, betszab nincs előtte.

HA a munkahelyed kifizetőhely, akkor rendesen, bérfizetéskor megkapod a táppénzt.

Ha nem kifizetőhely, akkor remélem, úgy adtad le, hogy kaptál írásos papírt arról, mikor vették át tőled, a munkáltatónak ugyanis meg van határozva, hogy hány napon belül kell eljuttatni az OEP-hez jövedelemigazolással együtt.

HA a könyvelő rajta ül, volt rá példa, hogy az illető kicsúszott a 6 hónapra való visszamenőleges igénylásből is, emrt a könyvelő nem küldte be... de ha tudod igazolni, mikor vette át tőled a munkláltató, ez nem fordulhat elő.

2013. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amikor bevittem az első táppénzes papírt (ez nov. 11-én) akkor már ezzel fogadott a főnököm hogy ők semmit nem fizetnek mert terheseknél az első naptól kezdve az OEP fizet. Azóta már dec. 2-án is vittem neki táppénzes papírt. Hétfőn voltam bent a főnökömnél és csak annyit mondott majd megkérdezi a könyvelőt hogy mi van. Ennyi választ kaptam.
2013. dec. 12. 12:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos semmilyen írásos papír nincs róla hogy átadtam a táppénzes papírt. Csak átvette a főnököm és mondta hogy elküldi másnap a könyvelőnek. Ennyi volt.
2013. dec. 12. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én is terhesség miatt vagyok táppénzen, az OEP fizeti igen, de a munkáltatóm kifizetőhely, így ők utalják a táppénzt, rendesen fizetés napon, ami meg is történt.

De úgy vettem ki, hogy a te céged nem kifizetőhely, így szerintem jobban jártál volna, ha te magad mész be az OEP-hez leadni a táppénzes papírokat, mivel akkor neked egyenesen az OEP-től jön a pénz, ha a munkáltatód nem TB kifizető! Ha TB kifizető, akkor mindenképp neki kell intézni. Ha ez ekkora gond a könyvelőnek, akkor mi lesz tgyás és gyed igényléskor? Szerintem gyorsan vedd a kezedbe az ügyedet, mert még el is úszhat a pénzed, főleg, ha még a papírjaid sincsenek meg esetleg.

2013. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A könyvelőnek már rég el kellett volna küldenie a papírjaidat és a jövedelemigazolást az OEP-nek, illetve az OEP honlapján megtalálható nyomtatványt kellett volna kitöltenie, ha nem kifizetőhely a munkahelyed. Ha minden papír megvan, akkor 18 nap az ügyintézési határideje az OEP-nek, ha vannak hiányosságok, akkor 30 nap. Elvileg, már kellett volna táppénzt kapj!
2013. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem, ha jól emlékszem, 3 hónapig húzódott. Voltunk bent OEP-nél, munkahelyen, mindenki egymásra mutogatott. Aztán utaltak végre valahára... Kb. 1,5 hónap alatt átutalták az elmaradást.

Gondolom Nálad is ez lehet a helyzet...

2013. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!