Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Január végére, február elejére...

Január végére, február elejére várom második babámat. Ekkor a nagy 2,5 éves lesz. Gyesen vagyok vele júliustól, nem dolgozom gyes mellett. A tgyásom jó volt, a gyedem is, mert jó bérem volt. A megszületendő kicsi utáni gyed alapja mi lesz?

Figyelt kérdés
Számít, hogy mikortól veszem ki a szülési szabit?
2013. dec. 13. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyes több lesz, mint 180 nap, akkor a második baba utáni gyed alapja csak a minimálbér lesz. Melyik napon kezdted a gyest? Lehet érdemes lenne hamarabb kezdeni a tgyást, hogy a kedvezményszabály alapján kapd a gyedet.
2013. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerződés szerinti béred lesz a tgyás és a gyed alapja is, mivel 2013-ban nem leszel több mint 180 napot gyesen és a szülést megelőző évet nézik. Mivel júliusban kezdted a gyest, így kevesebb mint 180 napot vagy gyesen a tárgyévben!
2013. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves második, ez azért így nem igaz. Ha pl. július 1-én kezdi a gyest, akkor december 31-ig 184 napja lesz gyesen. Ezért kérdeztem, hogy mikor kezdte pontosan.
2013. dec. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigieket. Július 2-án kezdtem a gyest :-( Tehát pont több lesz, mint 180 nap. Akkor menjek szülési szabira a lehető leghamarabb, ami december 30-ra esik.
2013. dec. 14. 10:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja! És ha elmegyek a lehető leghamarabb, akkor mi az alap?
2013. dec. 14. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elmégy hamarabb, ugyanaz lesz az alap, mintha nem mennél el. December 30 se jó, még úgyis több lesz a gyes, mint 180 nap. Menj el táppénzre, vagy vegyél ki pár nap szabadságot, és utána menj tgyásra.
2013. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az maradt le, hogy az a alap a szerződés szerinti béred, de max. a minimálbér kétszerese lesz.
2013. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!