Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED összegénél az aktuális...

A GYED összegénél az aktuális fizetést vagy a tavalyi fizetést veszik alapul?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kaptam fizetésemelést (pedagógus vagyok), s szeptemberben szültem.
2013. dec. 27. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a korábbi év átlagfizuja alapján számoltak, tehát az előző naptári év összes keresetét elosztják az összes ledolgozott nappal és az a napi átlagkereset. Ennek a 70%-a a tgyás/gyed. Az aktuális fizut csak speciális esetekben nézik, tehát ha pl. nincs elég bérezett napod az előző évből, meg ilyesmi. De fogsz róla kapni úgyis papírt. Ha jövőre kéred, akkor az idei átlagfizudból fogják számolni.
2013. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gyedet 2014-ben igényled, így a 2013-as átlagbéred lesz az alapja, ha volt 180 bérezett napod 2013-ban. Ha 2013-ban nem volt 180 bérezett napod, mert pl. javarészt táppénzen voltál, akkor az igényléskor érvényes szerződés szerinti béred lesz az alap. De ha pl. júliusig dolgoztál, akkor az addigi átlagbéred lesz az alap.
2013. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szeptemberi fizetésemelés nem oszt nem szoroz a gyed összegénél. Akkor számítana, ha nem lett volna sem tavaly, sem pedig idén szeptemberig egyetlen bérezett napod sem, mert akkor a szerződés szerinti béred lenne a tgyás, majd a gyed alapja.
2013. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi! januártól táppénzen vagyok, mert veszélyeztetett terhes voltam, szóval csak 20 bérezett napom van 2013-ból. ekkor lehet, hogy az aktuális, azaz a magasabb fizetést veszik alapul?
2013. dec. 28. 10:35
 5/9 A kérdező kommentje:
a szerződés szerinti bérem a magasabb bér, megkaptam az átsorolást, alá is írtam.
2013. dec. 28. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Ugyanis ha nincsen bérezett napod 2013-ban, akkor a gyed alapja a tgyás alapjával fog megegyezni, aminek meg a 2012-es béred volt az alapja. A gyed alapja csak akkor lehet a szerződés szerinti béred, ha az kevesebb volt mint a minimálbér. Úgyhogy a te esetedben biztosan nem a magasabb összeg lesz a gyed alapja.
2013. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi :(

akkor lehet, hogy vissza kéne mennem dolgozni gyed mellett részmunkaidőbe, hogy legalább a 2. gyerek már a magasabb fizu mellett jöjjön...

2013. dec. 28. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A második gyerekre az ellátásokat már a magasabb fizetésed alapján fogják számolni. Csak a mostanira nem :(
2013. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. dec. 29. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!