Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014-ben igényelhetek 2013-as...

2014-ben igényelhetek 2013-as adókedvezményt?

Figyelt kérdés
2013 decemberébe töltöttük be a magzat 91.napját.Igényelhetem most 2014 januárjában a decemberi hónapot,vagy csak már januártól fogom kapni.
2014. jan. 1. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Adóbevallásban tudod visszaigényelni a 2013 decemberi adókedvezményt.

Januártól fogod kapni, ha most januárban igényled, de februárban kapod meg a januárit, tehát most januárban nem kapsz még semmit, mert most még a decemberi adókedvezményeket fizetik ki.

2014. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól a hónaptól jár, amikor betöltötted a 91. napot - tehát neked decembertől. A decemberi béreket januárban utalják, de valószínűleg már megtörtént a bérszámfejtés. Én holnap rákérdeznék, hogy hátha bele tudnak még nyúlni az utalások előtt. Nekem nem tudták megoldani az adott hónapban, hanem a következő hónapban az adókedvezmény dupláját kaptam. Nálad az évváltás miatt ez nem biztos, hogy megoldható lesz, beszélned kellene a bérszámfejőtökkel.
2014. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat:-)
2014. jan. 1. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Valaki megtudná írni, hogy a baba fogantatásától kell számítani a 91 napot? Vagy pontosan mikortól számolhatom? Ezt a dátumot az orvosom írja majd a papírra?

Köszönöm szépen!

2014. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! A menses első napjától számítják a terhességet, és a 91. napot is. Az orvos adja az igazolást, amit az igényléskor nem kell csatolni, de 5 évig őrizni kell, és egy esetleges ellenőrzéskor be kell tudni mutatni.
2014. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a gyors választ! 101. napon tartok, akkor a legközelebbi orvoslátogatásnál kérek egy igazolást.
2014. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, a könyvelésen kérdezz rá, hogy megtörtént e a bérszámfejtés, vagy most fogják még csinálni? Ha már számfejtették, akkor az adóbevallásban kell visszaigényelni a december havit.

A 6-os választ adónak: nálunk a védőnő adja az igazolást, az orvossal viszont le kell pecsételtetni. (Nyíregyháza)

2014. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!