Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudja már valaki végre, hogy...

Tudja már valaki végre, hogy az új törvény szerint akkor lehet GYES mellett 8 órában dolgozni, vagy továbbra is csak 6 órában?

Figyelt kérdés

Sehol nem találok erre vonatkozó információt, az ügyintézők meg még nem tudnak semmit. Októberben lesz három éves a fiam, eddig azért nem kaptam GYES-t, mert 8 órában dolgozom. Ha lehet, azért sokat számítana az a +25 000 Ft októberig.

Köszi a válaszokat!


2014. jan. 6. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Én már 2-án feladtam az igénylést a gyeshez, július 20-án lesz 3 éves a fiam, és 8 órában dolgozom. Jan. 1-től kértem a gyest. Felhívtam a MÁK-os ügyintézőt is biztos, ami biztos alapon. De ő is azt mondta, hogy jár a gyes 8 óra munka mellett is jan. 1-től, szóval nyugodtan igényelhetem.

Töltsd le a nyomtatványt a MÁK oldaláról, töltsd ki, és add fel minél előbb :)

2014. jan. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Mivel még nincs fix szöveg, senki nem tud semmit. Ha az ügyintéző, akinek ez a munkaköri feladata nem tud semmit, akkor mit tudna néhány gyeses kismama otthon ülve a gép előtt? Pontosan azt, amit te, semmit. Meg kell várni, mi lesz. Az a biztos, ami le van írva.
2014. jan. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi 1. válaszoló, már le is töltöttem, és adom is be :) !
2014. jan. 6. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

a gyesről (és gyes melletti munkavégzésről) a családtámogatási törvény rendelkezik, és a hatályos törvény szerint a gyes melletti munkavégzés nem változott.

Sőt, most néztem, nincs is tervben a változtatása, nem lehet megnézni a törvény következő változatát...

2014. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

itt megnézhetitek, mi változott a törvényekben, és bizony a családtámogatási törvényben nincs változás a munkaidő tekintetében.


[link]

2014. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

Én ezt találtam, igaz még decemberi írás.

2014. jan. 6. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Bizony lehet dolgozni korlátlanul a GYES mellett. Érdekes, nálunk az Államkincstárban tudtak erről infót adni, aminek alapján én már be is adtam az igénylést.
2014. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Itt van a teljes már módosított törvény: [link]


Bár tényleg nem teljesen egyértelmű számomra a megfogalmazás, de én úgy értelmezem, hogy 1 éves kor után lehet gyes mellett dolgozni (azt pedig külön nem említi, hogy mennyi időben), viszont a nagyszülő és az örökbefogadó szülő esetében tényleg ott van az a kikötés, hogy csak 30 órában lehet, kiskorú szülő gyámja esetében viszont például írja, hogy korlátlanul dolgozhat. Viszont a vér szerinti szülőre vonatkozóan nem találtam benne konkrét kikötést. Szóval kicsit tanácstalan vagyok a szöveg értelmezésében.

Viszont találtam egy ilyet is: [link]


Én úgy vagyok vele, hogy mivel már beadtam az igénylést, majd ők eldöntik a MÁK-nál hogy jár vagy sem, mert az igénylőlapon konkrétan feltüntettem, hogy heti 40 órában dolgozom, szóval az alapján majd ők eldöntik. Hamis adatot nem adtam meg, maximum elutasítanak az adatok alapján.

2014. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk az kicsit mókás lenne ha GYED mellett teljes munkaidőben dolgozhatnánk GYES mellett meg csak heti 30 órában! :p

Mert akkor most ez van...

De szerintem nem ez van! Már csak ha a józan paraszti eszemmel belegondolok is, ezt kizártnak tartom! Eltörölték az időkorlátot, bármennyit dolgozhatsz GYES mellett jan.1.-től!!

2014. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!