Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2011. január 1előt keztem...

Ha 2011. január 1előt keztem dolgozni napi 8 árban és kapom a GYES-t is, akkor az új törvény szerint, mely szerint csak 6 órában lehet dolgozni GYES mellett, az érint engem is? Hol nézzek utánna?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Március 31-ig fogod kapni 8 óra mellett a gyest, utána le kell mondanod, ha maradsz 8ó órás. Én ugyanígy vagyok. A MÁK egyébként biztosan értesíteni fog mindenkit még a határidő előtt.
2011. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy hivatalos infóért a MÁK-ot hívd fel.
2011. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt TE honnan tudod? Mármint az infót?
2011. jan. 4. 23:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg így van ahogy a válaszoló írta. Sajnos.... Én cirka 9 hónap gyest fogok elveszíteni!! :((

[link]

2011. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És a védettség megmarad a március után is 8 órában dolgozóknak?
2011. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bemondták rádióban, TV-ben, megjelent a Magyar Közlönyben, gondolom valahol el lehet olvasnia teljes törvénymódosítást pl itt:


[link]


2010. évi törvényt nézz, 82.§ 7. bekezdés egészen pontosan

2011. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam, amúgy én 15 hónap gyest veszítek, mert most lesz csak másfél éves a fiam. Most mentem vissza nemrég dolgozni.
2011. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos infókat , közben megtaláltam én is. Mázlista vagyok, mert a fiam márciusban tölti a 3 évet. Így én nem vesztek semmit.
2011. jan. 5. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is most lesz 1,5 éves, és én is most mentem vissza dolgozni decemberben, így én is 1,5 Gyest veszitek el.
2011. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!