Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bérkompenzáció és családi...

Bérkompenzáció és családi adókedvezmény? Fontos!

Figyelt kérdés

Terhes vagyok de tiszta káosz van bennem, hogy mit hogy kell igényelni nem is értem. Azt tudom hogy most kapom 2014ben a bérkompenzációt, azt olvastam hogy megigényelhetem a családi adókedvezményt ha a baba betölti a 91 napot.

1.Hol tudok hozzá valami nyilatkozatot letölteni pontosan? lehet egyszerre kérni a bérkompenzációval mert valahol azt olvasom lehet valahol meg azt hogy nem na most akkor?

2014 szeptemberében fog születni a babám, ha előtte táppénzen leszek akkor az alatt is fog járni a bérkompenzáció és az adókedvezmény?

Ha eljön a 2015 akkor már tgyáson leszek akkor januárban újra kell igényelni a az adókedvezményt és a bérkompenzációt?Hol tudom letölteni hozzá a megfelelő dokumentumokat mert akkor már nem magzatra hanem babára kell kérni nem?még gyedre is fog járni ha átváltok még ugyanabban az évben tgyásról gyedre?


2014. jan. 7. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen bérkompenzációt kapsz?
2014. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
közalkalmazotti
2014. jan. 7. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is közalkalmazott vagyok, de ezt én sem értem, nálam úgy volt, hogy tavaly kértem a bérkompenzációt januárban (de elvileg ezt azok kapják, akiknek nincs gyerekük, mert azoknak csökkent a fizujuk az adóemelés miatt). Mikor elértem a magzati adókedvezményt, akkor kértem azt mindentől függetlenül, az erre való nyomtatványon, amit a munkaügyis adott. Így a kompenzált fizumhoz jött hozzá az adókedvezmény, de hogy ez most tényleg hogy van, azt nem tudom, de nem szólt, hogy gond lenne. Majd adóbevalláskor kiderül. De kérdezz rá szerintem a munkaügyisnél.
2014. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok még egyszer, természetesen a bérkompenzáció nem külön van a fizudban, így az nem jár külön ha táppénzen vagy, tehát ha táppénzen vagy vagy tgyáson, akkor a fizujaidból számított ellátást és az adókedvezményt kapod majd. (Remélem ugyanarról a bérkompenzációról beszéltem :))
2014. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!