Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok és ma szóltam a...

Gyesen vagyok és ma szóltam a főnökömnek, hogy ki kéne pár papírt tölteni a Férjem melóhelyére. Erre közli, hogy a cég már nem él. Nem kellett volna kapnom erről vmi hivatalos felvilágosítást? És ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Ki tölti ki a papírt? Szabijaimat ki fizeti ki?

Gondolom jogutód nélkül szűnik meg.

És ha jön a kistesó, akkor nem fogok kapni GYED-et? Pár hete még azt mondta, hogy felszámolás alatt van a cég. Köszönöm a segítséget!

S ha még tegyük fel mégis él a cég, tehát még felszámolás alatt van s jön a kistesó? (Egyébként jön, 8 hetes vagyok.) Valószínű, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, mert ráírták a papíromra, és ha így elmegyek táppénzre? Kapok majd gyedet?


2014. jan. 8. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a cég, nem lesz munkahelyed és csak gyest kapsz
2014. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár hete felszámolás alatt van azt ki mondta?

Ha szüléskor nincs élő munkaviszonyod csak gyes jár.

Nincs munkaviszonyod nem mehetsz táppénzre, akkor gyes-en maradsz.

2014. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Táppénzre addig mehetsz, amíg van munkahelyed! Ha a cég megszűnik, akkor nem lehetsz táppénzen.

Tgyást és gyedet akkor kapsz, ha a tgyás igénylésekor vagy szüléskor van munkahelyed vagy álláskeresési járadékon vagy, ha egyik sem, akkor gyes fog járni 3 évig.

2014. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!