Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki igényelt Tgyást, az...

Aki igényelt Tgyást, az kapott róla valamilyen papírt, hogy elfogadták a Tgyás igénylését, vagy hogy meddig és milyen összeget kap? Bármiféle értesítést?

Figyelt kérdés

Időközben megigényeltem a Gyes-t is mert nem voltam benne biztos hogy jogosult leszek Tgyás-ra.

Mi a menete a Gyes visszafizetésének?



2014. jan. 10. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy van-e valamilyen visszajelzés, vagy csak várjuk a sült galambot? :D
2014. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hol igényelted? Ajánlva adtad el a levelet?
2014. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a munkahelyem intézte a tgyás igénylést, mondták, hogy ne szenvedjek ezzel én. Kb. egy hónapra rá kaptam egy papírt, hogy mettől-meddig milyen összegű tgyás jár. Addigra egyébként az első havit már meg is kaptam a számlámra.
2014. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg minden kérvénybeadásról kell egy határozatot kapnod, amiben vagy:


- Elutasítgatják a kérvényedet bizonyos okok miatt

- Elfogadják a kérvényedet és részletezik, mi meddig jár, stb.


2014. 01. 01-től 21 napos az ügyintézési idő, bár napokban rebesgették, hogy a MÁK-nál pl. 15 napra rövidült, amit én kétlek spec.

Általában a 30 nap is kevés volt nekik.


Viszont ha 1 hónap múlva sem lesz semmi eredménye a kérvényednek, akkor érdemes személyesen bemenni vagy felhívni őket telefonon. Sokszor baxnak szólni, hogy esetleg kéne hiánypótlás vagy bármi.

2014. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kapsz visszajelzést, én nagyon hamar, igénylés után kb 1,5 héttel kaptam papírt róla (postán), hogy mennyi lesz a napi összeg és meddig fog járni.
2014. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A tgyás-t már elutalták a számlámra,viszont eddig még semmilyen papírt nem kaptam róla.

A gyes-t is megigényeltem időközben,mert visszamenőleg csak 2 hónapra adják,nem tudtam jogosult leszek-e tgyás-ra.


Oep-nél azt mondták nem baj ha mindkettőt megigénylem ,max majd a kettő különbözetét fizetik ki???!!!(dehát a 2 ellátás két különböző helyről jön)

Elképzelhető hogy valamit nagyon félrehallottam :)

Mindegy vissza szeretném fizetni a gyes-t.

De azért megvárnám a tgyás papírt, hogy azon mi van, ès utána betelefonálok a MÁK-hoz.

2014. jan. 10. 14:34
 7/8 Thela válasza:

Szia! Ha a tgyást 2014.01.01. után születendő gyermekedre igényelted akkor nem kell visszafizetned a gyest, mert mindkettő jár. Nekem a kisfiam 2011 nyarán született, utána még tavaly július végén igényeltem a gyest. A kistesó most január végén fog születni. Utána pedig a tegnapi nappal igényeltem meg a tgyást. Beszéltem a MÁK-kal, azt mondták, nyugodtan igényeljem meg a tgyást nem kell visszamondani a nagyobb után a gyest. A lényeg, hogy a két ellátás egy néven fusson, vagyis pl. az anyuka igényelje mindkettőt. Nekem a cég intézi a tgyás igénylést nekem csak alá kellett írnom.


Remélem érthetően írtam le.

2014. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2014.01.01. előtt született babára igényeltem
2014. jan. 10. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!