Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van e itt olyan anyuka, aki...

Gabszem kérdése:

Van e itt olyan anyuka, aki már GYES-en volt az elsővel mikor a másodikkal teherbeesett, mennyiben változott a TGYÁS, GYED az első baba után kapotthoz képest?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok akik nem mentek vissza dolgozni a két gyerek között. ilyenkor automatikusan táppénzre kerülsz? a táppénzt mi alapján számolják? esetleg ha van valaki aki 260 ezer netto körül keresett, az meg tudná írni hogy mennyit kapott az első és mennyit számoltak a második gyerek után?
2014. jan. 10. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyi ideje van gyes-en előtte. Ha 180 napnál többet van gyes-en akkor nem a munkabére hanem a minimálbér lesz a gyed alapja.

Táppénzt nem értem,hogy érted? Otthon van a kicsivel gyes-en akkor hogy kerülne automatikusan táppénzre.

2014. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Táppénzre akkor tudsz menni, ha jelzed a munkáltatónak, hogy visszamész dolgozni, majd kiveszed a felhalmozott szabikat, majd táppénzre mész. Persze jelezni kell a munkáltatónak, hogy terhes vagy, írásban. Ha viszont nem mész el táppénzre és csak gyesen leszel több mint 180 napot mire megszülsz, akkor a minimálbér lesz a gyed alapja, a tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz.

Ha táppénzre mész, akkor a tgyás és gyed alapja is a szerződés szerinti bér lesz.

2014. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, de hogy megy táppénzre az ember ilyenkor. Ehhez az orvosnak bele kell egyeznie, hogy az elejétől táppénzen legyen az ember nem? mert a szabik ugye, mondjuk kb 2 hónap, onnantól táppénz. ilyenkor veszélyeztetett terhesnek nyilvánítanak vagy hogy?
2014. jan. 10. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jó fej az orvos akkor igen kiír ha nem akkor visszamész gyes-re vagy dolgozol pár hónapot.
2014. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az orvostól függ. Ha rendes, akkor kiír, bár ugye indok nélkül elvileg nem lehet. Engem úgy írtak ki magas vérnyomással (150/90), hogy a munkahelyemtől kellett papírt kérjek, hogy nem tudnak könnyített munkát adni, ekkor már 24 hetes voltam, addig dolgoztam a szabik lejárta után.

Ha nem vesznek táppénzre, akkor dolgozz, vagy maradj gyesen, de ne lépd túl a 180 nap gyest, ha lehet.

2014. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a GYES 180 napja alatt kell teherbe esni, vagy az alatt kell megszülni, hogy jobb pénzt kapjon az ember? (bocs, lehet hülye kérdés)
2014. jan. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!