Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok első...

Jelenleg GYED-en vagyok első babámmal. A 2. babát szeretnénk, de nem tudom, hogy járnánk jobban. Mennyi lesz az alternatív felvetésekkel a TGYAS, GYED?

Figyelt kérdés

Röviden: 2007. szeptemberében kezdtem ezen a munkahelyen. Folyamatos munkaviszony azóta. Első baba születése 2013. március 20. Azóta TGYAS, majd most GYED-et kapok. A bruttó bérem 168. 000. - forint. Nem voltam betegszabin. Mennyi lesz a TGYAS, GYED a 2. babánál?

1. A GYED 2014.március jár le. Ha maradok tovább GYES,-en és ez alatt születik a baba, mennyi lesz a TGYAS, illetve GYED?

2. Ha visszamegyek dolgozni, a GYED lejárta után, de nincs meg a 180 nap akkor mennyi lesz a TGYAS, GYED?

3. Ha visszamegyek, és nincs meg a 180 nap mennyi lesz a TGYAS, GYED?



2013. nov. 11. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

figyi nem vagyok egyszakértő, de:

1. a GYED a gyerek két éves koráig jár, tehát ahogy írtad, idén márciusban született a baba, akkor NEM 2014-ben jár le, hanem 2015-ben! addig ezt a gyed-et kapod, amit most.

2. ha a gyed ideje alatt születik a 2. baba, akkor a tgyás és gyed alapja ez a gyed jövedelmed lesz

3. a tgyás és gyed is biztosítási jogviszonynak számít, tehát nem kell dolgoznod a kettő között hogy meglegyen. Sőt, ha 2007től folyamatos a jogviszony, akkor 562 nap is "jár", tehát azzal kell kalkulálni

4. adozona.hu tgyás gyed kalkulátor:

tehát amit megadtál az alapján 85-88 ezer forint gyed-et kapsz (nettó) 2015-ig. Ehhez még hozzájön a családi pótlék, már ha nem apuka igényli, hanem te

a kalkulátor csak 2013-as születésre jó, de tegyük fel, hogy pl van egy anyuka, aki most gyed-en van a te 119e-es bruttó gyed összegeddel, de mondjuk idén novemberre vár 2. babát, nos ő a kalkulátor alapján:

tgyás nettó 70 ezer körül, gyed pedig nettó 60 ezer körül

DE elvileg ugye jövőre behozzák a gyed extrát, azaz az első gyerek után járót is kapnád meg a második után járót is, azonban erre nincs még kalkulátor és én sem tudnám megmondani...

2013. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most látom elírtam a születést. 2012-ben született az első baba. Azért lenne fontos a kérdés, mert a munkahelyen nem örül. hogy vissza akarok menni arra a pár hónapra a 2. babáig, mondván a cég nem tudná finanszírozni. Csak azt hallottam, hogy, ha gyes alatt születik a 2. baba akkor a pénz nagyon kevés. Ezért szerettem volna konkrét számokat.
2013. nov. 11. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!