Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi a minimális gyerektartá...

Mennyi a minimális gyerektartás összege?

Figyelt kérdés
Gyerektartással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Az apa külföldön dolgozik feketén, itthon papíron segélyből él. Kinti fizetése 400 e ft. 2 lakása és 2 autója van ezekre hitelt és lízinget fizet. Másik gyereke nincs. A gyereket nem látogatja. Az én anyagi helyzetem minimálbérért dolgozom, szülőknél lakunk és beteges a gyerek. Gyerektartásként 30 ezret kértem, de az apa 10 e akar adni. Jogosan érzem ezt megalázónak? Ezen kívül az apa kizárta a gyereket az örökségből, végrendelkezetta huga kisfia javára és a nevéről is le akarja venni a gyereket. Úgy tudom ezt nem teheti meg, efelől nyugodt vagyok, de a 10 ezertől tényleg nem kaphatok többet? Az ügyvédem szerint nem. Szerintetek mit csináljak?

#gyerektartás #külföldi fekete munka
2014. jan. 13. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Dolgozom,adozom tényleges minimalberem utan,hogy ilyen s.z.a.r.h.a.z.i felvegye a segelyt mikor 4 kilot keres. H nem tudod bizonyitani h kint halálra keresi magát akkor marad a 10. Oroksegbol nem zathatj ki...mekkora egy b.a.r.o.m ezaz ember te jo ég.
2014. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos sokan vagyunk így ezzel! :-(

Hát ez van,elvárja tőlem hogy 10 e -ből iskoláztassam,etessem,öltöztessem +egyéb igények!Miközben az apjának a szolárium és a masszázs többe kerül egy hónapban!!!

2014. jan. 13. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Az valóban nem számít, hogy feketén mennyit keres, csak a hivatalos jövedelme.

Viszont eszembe jutott, hogy ha az apuka ekkora szemét, akkor az ügyvédedet megkérdezhetnéd, nem lehet-e ellene vagyonosodási vizsgálatot indítani, vagy valami hasonlót, hogy megnézzék, honnan van ez a sok vagyona és ami még érdekesebb, a segélyből vajon miként képes fenntartani ezt az életszínvonalat.

Hátha ezek alapján el lehet érni, hogy több gyerektartást kapj, mint 10 ezer forint.

2014. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez a vizsgálat jó ötlet! :-)
2014. jan. 13. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy tudom 15 ezer a minimum. De ez az apukának nem nevezhető söpredék szégyentelen.
2014. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Vagyonosodási vizsgálatnak nincs értelme,hisz írod hogy az ő nevén semmi sincs.
2014. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Nincs olyan, hogy minimum gyermektartasdij. A kotelezett jovedelmet nezik, megpedig a hivatalos jovedelmet. A kulfoldi magas jovedelem akkor sem szamitana, ha hivatalos lenne, akkor is csak a magyarorszagi, azonos munkakorben valo atlagbert vennek alapul.

Oroksegbol a gyerekeit nem zarhatja ki, a koteles reszt mindenkeppen megkapjak, igaz, perelni kell erte. Ha a neven van barmi, arra vegrehajtast lehet keri.

2014. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha nincs a nevén semmi,mert mindent az unokahúga nevére vesz, akkor nem kell kizárni hanem egyszerűen nincs semmije,így nincs mit örökölni.
2014. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem irta, hogy nincs semmi a neven es nem atiratta a huga nevere a vagyonat, hanem vegrendelkezett a huga gyerekenek a javara. Ergo, lehet perelni.
2014. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló értette jól.Még a nevén vannak a házak és autók is
2014. jan. 13. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!