Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesből, gyedből vonnak le...

Gyesből, gyedből vonnak le gyerektartást? Lehet elidegenedésre hivatkozni?

Figyelt kérdés
Van két fiam, akiket az első férjem nevel. Úgy lett meghatározva hogy 40 ezret fizetek fixen (ebbe muszáj voltam belemenni, mert a nagyobbik nem az ő fia, így rá nem járt volna gyerektartás a voltférjemnek, és csak így ment bele, hogy nála maradjon ő is) Én próbáltam elhozni őket, de nagyon apásak voltak, plusz lakásom sem volt,szüleimhez költöztem. Most van egy élettársam, babát várok, abból nem fogom tudni fizetni a 40 ezret különben nem marad a babára. Amúgy a volt férjem egyedül is el tudná őket tartani. A fiúkat nem nagyon engedi hozzám, illetve szerintem nagyon ellenem vannak nevelve, így már olyan sok mindent nem is tudunk egymással kezdeni, úgy érzem nem szeretnek, illetve ők is sokat változtak, én sem nagyon ismerem őket. Lehet elidegenedésre hivatkozva megszüntetni a gyerektartás fizetését akár örökre?

2013. ápr. 9. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
72%
Gyedből biztos, gyesből lehet nem de az majd csak 2. éves kora után kapsz akkor meg már vissza mehetsz dolgozni és jut a nagyokra is.
2013. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyedből vonnak.


Elidegenedésre nem tudsz hivatkozni. Az exed nevel egy számára idegen gyereket meg a ti közös gyereketeket, nem az ő hibája hogy nem éltél a láthatási jogoddal. A fiúk meg pláne nem tehetnek róla, hogy ilyen anyjuk van. Legalább anyagilag támogasd őket, ha már foglalkozni nem vagy hajlandó velük.

2013. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
94%
Nem nem lehet elidegenedésre hivatkozni a láthatás a te jogod nem élsz vele akkor az nem a gyerek hibája.
2013. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 A kérdező kommentje:

1.Nem idegen gyereket nevel, 8 hónapos volt mikor összejöttem a fiammal (úgyhogy annyira nem mártír, teljesen mindegy ki "csinálta" ő az apja)

2. Ő is azt akarta, hogy vele maradjanak, csak közben azért keménykedett egy kicsit, hogy a nagyot nem köteles ellátni, de csak a pénzre ment ki a dolog.

3. Nem én döntöttem úgy hogy nem foglalkozok velük, hanem ők.

2013. ápr. 9. 21:37
 5/94 anonim ***** válasza:
92%

Egy modon lehet megszuntetni a gyermektartast: ha orokbefogadjak oket.


OFF Sajnalom, ezt a gyereket nem kellett volna vallalni, ha a masik kettorol nem tudsz gondoskodni. Ha az uj gyerek is apas lesz, azt is elhagyod majd????

2013. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy te nem éltél a látogatási jogoddal, és nem lett jó kapcsolat a gyerekeiddel még nem jelenti azt hogy megszűnik akár véglegesen a gyerektartás fizetése.

Nem fog megszűnni.

Annyit kell tenned hogy bírósághoz fordulsz és beadsz egy új kérelmet, hogy állapítsanak meg egy új gyerektartási összeget mert nálad változik a helyzet. Új baba, és más fizetés. De abba ne is reménykedj hogy végleg megszűnik a gyerektartás fizetése. Csak akkor fog megszűnni ha a fiaid nem tanulnak 18 éves kor után, vagy ha egyetemisták és betöltötték a 23 évüket.

2013. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
87%
Te jó ég, más évekig küzd, hogy gyereke lehessen, te meg sorra szülöd a gyerekeket. Egy idegen ember - akinek semmi köze a gyerekedhez - neveli a fiadat, aki inkább egy idegent választott, mint a saját anyját. Azért ez jelent valamit. Sajnálom a születendő babát.
2013. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 A kérdező kommentje:
De ha nem kíváncsiak rám hogy üljek a nyakukra?? Mindig inkább apásak voltak, már kiskorukban is próbált kitúrni a voltférjem, mindent jobban tudott, mint én, utána meg én voltam a rossz anya mindenki szemében, hogy látszatra nem törődök velük. És idáig fajult a dolog. Nem az én vétkem
2013. ápr. 9. 21:39
 9/94 anonim ***** válasza:
96%
De nem a vér szerinti gyereke így nem lenne köteles gondoskodni róla. Attól, hogy apának hívja jogilag nem az.
2013. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
100%
Tehát van láthatási jogod,amivel nem élsz...attól még fizetned kell! Szép is lenne,hogy ha mindenki erre a nevetséges indokra hivatkozva akarna kibújni a gyt alól! A születendő gyereknek pedig nyilván van apja,majd eltartja az élettársad! A további gondolataimat a rólad elsőre alkotott véleményemről inkább nem írom le!
2013. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!