Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 éves gyermekem után gyest...

2 éves gyermekem után gyest szeretnék igényelni. Kell hozzá a születési anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
Eddig tgyás-on illetve utána gyeden voltam

2014. jan. 13. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az nem kell, csak a személyit (vagy helyette útlevél, jogosítvány) és az adókártyát kell lefénymásolni hozzá.
2014. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, te igényeltél már gyest életedbe? Én már többször is. Hát már hogy ne kellene az anyakönyvi kivonat. Azzal igazolod a gyermeket, mint magadat a személyiddel. De ha nekem nem hiszel:

forrás: kormanyablak.hu:



Milyen iratok szükségesek?

Személyes megjelenés esetén az igényléskor bemutatni vagy a kérelemhez csatolni kell a következő iratokat:


a támogatáshoz szükséges helyesen kitöltött nyomtatvány,

személyazonosságot igazoló érvényes hatósági igazolvány:

személyi igazolvány vagy

személyazonosító igazolvány vagy

útlevél vagy

kártya formátumú vezetői engedély vagy

bevándorlási, letelepedési engedély, magyarországi tartózkodásra jogosító egyéb irat;

lakcímről szóló hatósági igazolvány;

a kérelmező TAJ-számát igazoló hatósági igazolvány és

a gyermek(ek) TAJ-számát igazoló hatósági igazolvány

az igénylő adóazonosító jelét tartalmazó adókártya,

magán-nyugdíjpénztári tagság esetén a záradékolt belépési nyilatkozat,

a gyermek(ek) azonosításához szükséges érvényes személyazonosító igazolvány vagy személyazonosság igazolására alkalmas más hatósági irat (pl. születési anyakönyvi kivonat),

2014. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-nak van igaza.

Mondjuk ezt a magán-nyptári záradékolt belépési papírt egyszerűen nem értem, miért kérik. Aki tag, annak se utalnak egy fillért se a gyesből levont nyugdíjjárulékból.

2014. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Most januárban igényeltem a gyest 2,5 éves gyerekre. Postai úton adtam le az igénylést. A MÁK honlapjáról töltöttem le a nyomtatványt, és azon fel volt tüntetve mik kellenek hozzá, és nem volt felsorolva az anyakönyvi kivonat. Emiatt fel is hívtam az ügyfélszolgálatot, és megkérdeztem, hogy az tényleg nem kell-e hozzá, és azt mondta az ügyintéző, hogy nem kell, mert az anyakönyvi kivonat másolatát már egyszer leadtam a családi pótlék igénylésekor.

Mindenestre nekem mindegy, a kérdező nem veszt vele semmit, ha azt is mellékeli az igényléskor.

2014. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ma voltam mert igényelni és nem kértek semmit csak a kitöltött formanyomtatványt.

Azt mondták minden megvan a gépen nekik.

2014. jan. 15. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!