Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet ilyet? Többi lent.

Lehet ilyet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiamnak és kislányomnak 29-én lesz a keresztelője! Arra vagyok kiváncsi , hogy ugyebár lesz bérmanevük is ... Ilyenkor lehetséges őket újra anyakönyveztetni ? hogy szerepeljen a bérmanév is az anyakönyvi kivonaton ?

2013. szept. 15. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha most kereszteled őket, akkor gondolom kicsik, bérmálkozni legkorábban 14 évesen lehet, ha jól tudom.
2013. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze h lehet csak fizetni kell érte. Ott kel ezt intézni ahol az apasági nyilatkozatot is vagy az anyakönyvi kivonatokat csinálják. Ott kérdezd meg mi a pontos menete és mennyibe kerül.
2013. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja igen az lemaradt nekem is a bérma keresztnevet azt 14-18 év között adják mikor bérmálkoznak!
2013. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen elnézést rosszul irtam! :) akkor ugy irom hogy a 2. keresztnevet! :) csak bennem valahogy a bérmanév maradt meg! :)
2013. szept. 15. 08:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom második keresztnévként? Szerintem így:


[link]


1.5 A születési név megváltoztatására irányuló eljárás


Az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és névviselésről szóló 1982. évi 17. törvényerejű rendelet alapján magyar állampolgár születési családi és utónevét - kérelmére - az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter megváltoztathatja.


Kiskorú gyermek családi és utónevének megváltoztatását törvényes képviselője kérheti. (...)

A névváltoztatásról az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter, a közigazgatási és igazságügyi miniszter dönt. A névváltoztatás engedélyezése - a jogszabályban meghatározott feltételek figyelembe vétele mellett - a miniszter mérlegelési jogkörben meghozott döntése.

(...)

A névváltoztatási kérelmet az e célra rendszeresített nyomtatványon, személyesen kell benyújtani bármely polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál. Az eljárás illetéke 10 000 Ft (ismételt kérelem esetén 50 000 Ft), melyet a kérelmen illetékbélyeg formájában kell leróni. Csak különös méltánylást érdemlő okból engedélyezhető újabb névváltoztatás az előző névváltoztatás hatályba lépésétől számított 5 éven belül.

A névváltoztatási kérelemnek tartalmaznia kell a kérelmező személyi adatait (születési családi és utónevét, házassági nevét, születési helyét, anyja születési nevét, személyi azonosítóját, annak hiányában születési idejét), továbbá családi állapotát, házasságkötésének helyét és idejét, lakóhelyét, értesítési címét, személyazonosságát és magyar állampolgárságát igazoló okmányának számát és érvényességi idejét. Amennyiben a kérelmező családi állapota házas, a névváltoztatással érintett házastársa személyi adatait is szerepeltetni kell a kérelemben. A kérelmen a kiskorú gyermekek személyi adatait abban az esetben is fel kell tüntetni, ha a névváltoztatás hatálya nem terjed ki a gyermekekre. A kérelmet indokolni kell, valamint nyilatkozni kell arról, hogy a kérelmező számára az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter engedélyezett-e már korábban névváltoztatást.


Kiskorú gyermek névváltoztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, kivéve, ha az egyik szülő szülői felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette. Nagykorú gyermeknek minden esetben önálló kérelmet kell előterjesztenie.


A korábban kiadott névváltoztatási okiratról az arra jogosult részére az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter hiteles másolatot adhat ki. Az okiratmásolat kiállítására irányuló kérelem illetéke 1 000 Ft.


A kérelem nyomtatványok: kiskorú, nagykorú.

2013. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!