Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikorra időzítsük a babavállal...

Zabmester kérdése:

Mikorra időzítsük a babavállalást, hogy kapjak GYED-et?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy magam is utánanézhetnék, de a dolognak ebben a részében nem vagyok járatos, amikor az első gyermekem született, simán csak dolgoztam előtte, megvolt a kellő időm, így ez nem volt kérdéses.


Most annyiban más a helyzet, hogy jelenleg nappali tagozaton folytatok egyetemi tanulmányokat, nyáron fogok végezni. Mellette november vége óta dolgozom főállásban. Tudom, hogy a GYED extra miatt így is, úgy is kapnék GYED-et, de ha csak a felsőoktatási tanulmányok vannak, munkaviszony nélkül, akkor (ha jól tudom), csak egy évig jár.

Szóval a kérdésem egészen pontosan: mennyi időt kell ahhoz ledolgozni, hogy KÉT évig kapjak GYED-et, úgy, hogy a tanulmányaim is beleszámítanak?



2014. jan. 14. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosítási jogviszonyod folyamatos volt vagy meg volt szakítva, a tanulás miatt? Mert ha igen, ahhoz hogy a gyerkőc 2 éves koráig kapd a gyedet 562nap biztosítási napodnak kell lenni, tehát másfél év.
2014. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Folyamatos, ez a negyedik évem az egyetemen, ez alatt már elkezdtem dolgozni.

Köszi a választ! :)

2014. jan. 14. 21:37
 3/7 A kérdező kommentje:
De amúgy hogy vannak ezek a napok? Mert én mindenhol a 365 napot olvasom, és hogy ebbe lehet 180 napot beszámítani a tanulmányokból. Bocs, ha hülye kérdés, csak igazából már hat éve nem agyaltam ilyesmin, ráadásul akkor még máshogy is volt egy kicsit.
2014. jan. 14. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
nem is értem ezt az 500valahány napot. Szülés előtti két évben kell, hogy legyen összesen 365 napod, amiből 180 nap felsőoktatási tanulmány is beleszámít, illetve ugye a szülés idején is állományban kell lenned.
2014. jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is belekavarodtam, bár a napokban megnéztem a törvényt, ott valahogy úgy írják, hogy a minimum a 365 nap, de akkor csak egy évre jár, ha ennél több volt a munkaviszony, akkor annyi nap, ahány nap munkaviszony volt, de maximum két év. De van itt még valami kavarás asszem a TGYÁS-sal, és talán így jön ki az az ötszázvalahány nap. Nem igazán értem...


Na, lényeg a lényeg: jövő tavasszal szeretnék szülni, azaz így kb. másfél évet fogok dolgozni (ugye november vége óta dolgozom, szóval lehet, hogy nem lesz kereken másfél év), ez kiegészül a felsőoktatásban eltöltött idő miatt beszámítható 180 nappal? Mert ha igen, akkor sejtésem szerint megvan a két éves GYED-hez kellő idő, de ha nem, akkor valamivel kevesebb lesz.

2014. jan. 17. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy őszinte legyek nem olvastam utána ennek az új gyed mizériának, de szerintem ha nem mész vissza a gyerkőc 1 éves kora után dolgozni, akkor is ugyanúgy kapod a gyedet 2 évig, amihez 1 év munkaviszony kell összesen, amiből 180 nap lehet felsőfokú tanulmány. Lehet, hogy változott valami, de nem hiszem, mert akkor mindenkinek vissza kéne mennie dolgozni, különben nem élne meg...
2014. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, akkor lehet, hogy félreértettem a dolgokat.

Mondjuk attól sem zárkózom el, hogy egy év után visszamenjek dolgozni, de ez olyan "meglátjuk" kérdés, szóval nem szeretném, ha a két év, mint opció alapból kiesne, ezért érdekel a dolog.

2014. jan. 17. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!