Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha bejelentenek több bérre...

Ha bejelentenek több bérre akkor hány hónapig kell folyamatosan bejelenteni, hogy magasabb GYED-em legyen?

Figyelt kérdés

9évig minimálbérre voltam bejelentve kézhez kaptam a többit.más választás nem volt de igazán rosszul esett mikor eljöttem szülni és 43eft volt a GYED-em!Szeretnénk második babát de igy most nem mert még kevesebbet kapnék!

2 éves a gyerekem ha elmegyek dolgozni és a munkáltatómmal megtudnám beszélni hogy magasabb legyen a bruttóm akkor mennyi ideig kell magasabbnak lennie hogy magasabb GYED-et kapjak?

ki hogyan csinálná a helyzetembe? esetleg adatokat tudnátok e írni hogy mennyi bruttó után mennyi GYED jár!

köszönöm szépen!



2014. jan. 14. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

"de igazán rosszul esett mikor eljöttem szülni és 43eft volt a GYED-em!"


De, hogy nem adóztál rendesen az nem esett rosszul.



Egy évig, itt a kalkulátor.

[link]

2014. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem adóztam rendesen?????Látszik hogy nem voltál még ilyen helyzetben mikor választás elé állít a VÁLLALKOZÓ hogy vagy így dolgozol vagy sehogy!
2014. jan. 14. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az előző naptári évet átlagolják.
2014. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha két gyerkőc között vagy és van 180 nap bérezett napod akkor az alapján számolnak.
2014. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legalább bruttó 203 ezer forint jövedelem kell, hogy a max. gyedet kapd és legalább 180 bérezett napnak kell lennie a munkahelyen, hogy átlagot számoljanak. Csak az új munkahelyen elért jövedelmet veszik figyelembe az új törvény szerint.
2014. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!