Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mostanában miért van az h sok...

Mostanában miért van az h sok nő elmegy GYES, GYED meg a gyermeke mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyet vettem észre a környezetemben, ráadásul ezek a nők nem is elváltak, van párjuk aki kenyérkereső, dolgozik, meg jól is keres de akkor miért megy el egy kisgyerekes nő dolgozni? Én kicsit maradi vagyok ugymond, szerintem ha egy nőnek van gyereke akivel gyesen van akkor ne is dolgozzon, foglalkozzon a gyerekével, ha ott a párjuk hogy dolgozik!!! Én pl. terhesen se dolgoznék, ha a páromnak van munkája, esetleg ugy ha ugy jön ki az 1 év ahhoz h GYED-et is kaphassak

2014. jan. 15. 17:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom szeretik a munkajukat vagy nem akarnak teljesen begolyozni a gyerek mellett. Szukseguk van arra a tudatra h ok is beadnak a kozosbe vagy mittomén :D
2014. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Legtöbben azért dolgoznak a kisgyerek mellett is, mert az apuka fizetéséből nem jönnek ki, vagy nem a megszokott színvonalon. Te olyan vagy, mint az egyik barátnőm, akit addig tartottak el a szülei míg férjhez nem ment, azóta meg a férje tartja el, de ha egyszer a férje elveszti a munkáját pár hónapra vagy megbetegszik, netán elhagyja nem tudom miből fog megélni. Egyszerűen kockázatos egy keresőre építeni egy családot, lehet, hogy te olyan szerencsés vagy, hogy sosem szembesültél ezzel a problémával, remélem nem is fogsz!
2014. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk, mert gyesből nem lehet megélni???

Hiába van munkája a férfinak, ha nem tud belőle 3,4,5,6 főt eltartani!

2014. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nos, mikor én pici gyerek voltam, anyukám nem dolgozott, kapott CSP-t, GYES-t, GYED-et, meg apum is melózott viszonylag jól keresett!!!! Jó is volt az.... Apám nem is engedte meg anyumnak h melozzon mikor velem otthon volt GYESen Már bocs, de én nem akarom bölcsibe meg bébiszitterhez lepasszolni a gyerekemet!!!! Bár ha szülök mindenképpen ugy oldom meg a munkámat h 1 év bejelentett munkaviszony után szüljek a GYED-re!!!
2014. jan. 15. 17:21
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Mert sok családban nem a gyerek a kifogás a lustaságra.
2014. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem lustaság ha egy nő a gyermekével van és őt neveli meg ha a párja nem engedi el melózni GYES, GYED mellett!!!!

Nekem mondjuk egy ismimnél a munkanélküli nagymama ment közmunkáról GYES-re mert a menye meg dolgozott, mondjuk ez a verzió még jó!!!

2014. jan. 15. 17:31
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok senki tulajdona, hogy rendelkezzen rólam. Olyan nincs, hogy nem enged,nekem társam van nem főnököm aki dirigál. Max megbeszélhetjük, de ő nem dönthet róla házasságban sem.
2014. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul te a klasszikus családmodell híve vagy, miszerint a férfi dolgozik, a nő gyereket nevel. Más meg máshogy gondolja, nincs ezzel sem, és azzal sem semmi probléma. Mi sem éppen szorulnánk rá a fizetésemre, de dolgozom, a fiam 2.5 éves kora óta, mert hiányoztak a kollegák, a munka. A bölcsi meg azért nem árt, mert talán könnyebb lesz az oviba szoktatás is. Én soha nem passzoltam le a fiamat, ez a fél év nem hiszem, hogy az lenne.
2014. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem tudnak kijönni a pénzből.Nem szabad őket sem elítélni ezért.Te sem tudhatod a pénzügyi helyzetüket.Lehet hogy kifelé ezt a látszatot keltik pedig nem így van.A másik ok az is lehet hogy az anyukának olyan munkahelye van hogy nem eshet ki 3-4 évre a munkából!
2014. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Lehetseges, én nem ítélek el ezé senkit sem!!! Csak egyre több ilyet látok!!! Bár ha rajtam mulna én a gyermekemmel maradnék 10 éves koráig, és csak akkor mennék el melózni ha már a gyerekem elmult 10 éves
2014. jan. 15. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!