Kaptam egy határozatot, segítene valaki? GYED

Figyelt kérdés
Ezt írja: ...nevű gyermek után járó gyermekgondozási díját ..kft foglalkoztatónál fennálló biztosítási jogviszonyára tekintettel 4238 ft naptári napi alap figyelembevételével 2966 naptári napi öszegben állapítom meg! Ez most Kkor mit jelent? Mennyit fogok kapni havonta? Es ha ezt most kaptam, akkor jövő hónapban már utalni fogják? Köszi a válaszokat!!!

2014. jan. 16. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én ezt úgy értelmezem, hogy a fizud 4238 ft-ra jött ki anno, mikor dolgoztál, ezt vették alapul a gyeded kiszámításánál. És így jött ki 2966ft a gyedre. Így egy 30 napos hónapban 88980ft-ot fogsz kapni, 31 napos hónapban pedig 91946ft-ot. És igen, mivel már megkaptad a határozatot, így a következő esedékességkor már meg fogod kapni.
2014. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagyobb összeg az ellátás alapja, az alacsonyabb pedig az ellátás napi összege.

Az előzőt annyival egészíteném ki, hogy ezek bruttó összegek, a 88980-ból levonások után 65845 ft marad.

2014. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat! Egy kicsit elszomorodtam, mert a tgyáshoz képest nagyon kevés :( mert eddig 87-et kaptam! Na mind1, majd lesz valahogy....
2014. jan. 16. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt 1 éves a pici,vissza is mehetsz dolgozni és akkor a fizud mellé kapnád a Gyed extrát is.
2014. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!