Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Letagadják a hivatalok, hogy...

Letagadják a hivatalok, hogy fél éves m. viszonnyal is jár a GYED? Mert a könyvelő valami határozatot lobogtat és meg van esküdve rá.

Figyelt kérdés
nem az én könyvelőm, nem nekem lobogtatta, így nem tudom milyen szerv milyen határozata, így annak utána járni sem tudok, de az érdekes, hogy maga az egészségügyi pénztár két éven belüli 1 éves m.viszonyt mond feltételként a könyvelővel szemben, aki ismétlem mint egy szentírásra, úgy meg van esküdve a félévre.
2013. dec. 5. 18:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

és a neten sincs szó semmilyen félévekről, max akik tanulmányokat végeznek/tek.


ez valami titok?

2013. dec. 5. 18:23
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, akkor számít a félév munkaviszony GYED szempontjából, ha előtte volt 180 nap nappali tagozaton eltöltött tanulmányi idő. Szerintem erről van szó.
2013. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de mégsem, nem tanulmányokról van szó.
2013. dec. 5. 19:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme lenne eltitkolni,én nagyon gyorsan könyvelőt váltanék mert csak egy kokler.
2013. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"nem az én könyvelőm, nem nekem lobogtatta, így nem tudom milyen szerv milyen határozata,"


SZóval fogalmad sincs az egészről, csak feltettél egy kérdést.

Arról hallottál már, hogy törvény, meg jogszabály??? Mert oda feketén-fehéren le van írva, mennyi munkaviszony kell.

Ne higgy el mindent, amit hallasz!

2013. dec. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
akinek mondta ő elég hitelesen adta elő a könyvelője szavait, és mintha tudná is, mi lenne ennek a hátterében, csak nem mondja..
2013. dec. 5. 23:09
 7/16 A kérdező kommentje:
*szóval nem értem miért hisz a könyvelőnek, amikor minden más az ellenkezőjét Bizonyítja
2013. dec. 5. 23:10
 8/16 A kérdező kommentje:
szóval ez a feltétel nélküli "hiszem" a könyvelőnek ejt engem zavarba igazán, mert a bnőm akié ez a könyvelő amúgy egy intelligens nő. kérdés, meggyőződés, stb nélkül biztos a könyvelőben...
2013. dec. 5. 23:17
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a könyvelőt sürgősen le kell cserélni. Ugyanis a tgyáshoz és a gyedhez szülést megelőző 2 éven belül kell 365 biztosított nap. A tgyás és gyed összegének megállapításakor vesznek figyelembe 180 (fél év) bérezett napot. Vagyis legalább 180 nap átlagbérből számolják ki a tgyás és gyed bruttóját. Ha a 2 közt nem tud különbséget tenni, akkor kicsit nem ért a dolgokhoz.
2013. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem sokára linkelni fogják nekem, ahol szakértő támasztja alá, hogy igenis jár a gyed 180 nap m.viszonnyal is, szóval a hivatalok tényleg titkolják!
2013. dec. 23. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!