Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok családi adókedvezményt?

Kaphatok családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Nettó 68e Ft-ot keresek, 6 órás a munkaviszonyom. A férjemmel két gyermeket nevelünk. Eddig a férjem igényelte, idéntől nekem kellene (az okokat hosszú lenne részleteznem, hogy miért). Eddig gyermekenként 10e Ft-ot kaptunk. Az én fizetésemre is megkapjuk ezt az összeget?

2014. jan. 17. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs annyi adó alapod, max 15 ezer körül.
2014. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a bruttó béredet írnád le kalkulátorokkal sokkal jobban lehetne számolni. De mivel ettől az évtől már a járulékokból is lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt, szerintem beleférhet neked is a két gyerek.

Nincs bérpapírod, vagy valami amin fel van tüntetve a bruttó béred?

2014. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A bruttóra nem emlékszem pontosan, de kb 94-98e között van.
2014. jan. 17. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor elvileg pont belefér.
2014. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, te is kérheted és mivel a járulékokból is vissza lehet kérni, így te is megkapod a havi 20 ezret, mivel az adód 15 ezer körül van, a nyugdíj meg kb. 9800 Ft, tehát a havi 20 ezer levonás bőven megvan!
2014. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 18. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!