Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED EXTRA azokat is erinti,...

A GYED EXTRA azokat is erinti, akik csak GYES-re jogosultak 3 evig?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy eves elmult, szeretnek dolgozni par honap mulva, de GYED-re nem vagyok jogosult, ugyanis nem volt munkahelyem a szules elott, tehat elvileg csak GYES ellatasban reszesulok 3 evig.Igy, ha emellett elmennek dolgozni, akkor tovabbra is kapnam a GYES-t?

Csak egy gyermekem van.



2014. jan. 18. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen dolgozhatsz gyes mellett mert elmúlt 1 éves a gyermeked.
2014. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt.Maradt a heti 30 oras megengedett "munkarend", vagy ezen is valtoztattak?Nem igazan talaltam semmi konkretumot errol.
2014. jan. 18. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Még senki sem tud semmit, az én munkáltatóm sem tudott válaszolni erre, hogy hány órában lehet dolgozni.
2014. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Időkorlátozás nélkül dolgozhatsz a gyes mellett, ha elmúlt 1 éves. Nincs már a 30 órás korlátozás. Nyugodtan meg lehet kérdezni az Államkincstárt ők is ezt fogják mondani.
2014. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2014. jan. 18. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Én felhívtam a MÁK-t és megkérdeztem,hogy nekem is jár-e a Gyes extra,mivel én tavaly augusztusban visszamentem dolgozni(lányom 2 éves volt akkor)és igennel felelt az ügyintéző,így még aznap postára is adtam az igénylőlapot :)


Teljes munkaidőben tudsz dolgozni,nincs már korlátozás és a gyermeked 3 éves koráig fogod kapni a fizud mellé :)

2014. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg megkerdezhetem, hogy az igenylolapot honnan toltotted le?Tehat, magyarul ugyanugy fogom kapni az eddigi GYES osszeget a gyerkoc 3 eves koraig, ugye?Ennel tobbet gondolom nem...Koszi a valaszt Neked is, kedves utolso valaszolo!
2014. jan. 18. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Már most is Gyes-en vagy,tehát nem kell újra igényelned.Nekem azért kellett igénylőlapot kitöltenem,mert én Gyedről mentem vissza dolgozni,tehát nem is igényeltem még a Gyest.

Nincs külön Gyes extra igénylő papír,csak a sima Gyes kérelmet kellett kitöltenem.

Neked ezzel semmi dolgod nincs,csak elmész dolgozni és közben továbbra is kapni fogod a gyest is,amíg 3 éves lesz a gyermeked.

2014. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt es a segitseget!:)
2014. jan. 19. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!