Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érdemes munkát keresni, vagy...

Érdemes munkát keresni, vagy vállaljak még egy babát?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 2éves a fiam.Keresem én munkát,de eddig nem sok reménnyel és tartok tőle,h a gyed extra miatt még nehezebb lesz.Szeretnénk másik babát,de nem tudjuk merjük e vállalni.Anyagilag csődben vagyunk.Minden hónapban azon gondolkodunk melyik csekket kell azonnal feladni,melyik elmaradást tudjuk rendezni.Nos nem volt rózsás a helyzet fiammal sem,de csináljuk.Előny része az h már előző gyerektől elég sok minden van,ha lány sikerülne a fiú holmikat ellehetne adni,azon lányrucikat venni.Babahordozó,kiságy,babakocsi unisex.Férjem két munkahelyen dolgozik.Én jövőhónaptól csak gyest kapok.Mindketten akarunk kis tesót.De nem tudjuk eldönteni,a mai világban,lakástörlesztő és olyan helyzet mellett amit felvázoltam mi lenne jobb.Dolgozni menjek,vagy gyereket szüljek?Találok e egyáltalán munkát?Volt valaki hasonló szituban?Tudtok nekem tanácsot adni?
2014. jan. 27. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább dolgozz, amíg kicsit összeszeditek magatokat, utána pedig vállaljátok a másik kisbabát
2014. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp munkát keresnék, mivel ha most passzív gyeden vagy a fiaddal, a 2. babára nem jár gyed, csak gyes 3 évig.
2014. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Így nem vállalnék újabb babát,menj dolgozni egy kicsit.Tudom,hogy nehéz találni,én is görcsben vagy emiatt,tudom,hogy nem vesznek vissza a munkahelymre.
2014. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Jégtánc ***** válasza:
82%
Amikor már azon kell gondolkodni hogy melyik csekket tudjátok feladni,akkor semmiképp nem a kistesón kellene gondplkodni hanem azon hogy hova lehetne elmenni dolgozni ami segít az anyagi helyzeten.
2014. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát igen.Azon gondolkodunk éjjel-nappal hogyan oldható meg az anyagi probléma,meg keresem az állásokat,de nem könnyű kicsi gyerekkel.Sőt volt rá példa a napokban,h mikor meg halották,h a gyest igényelném mellette leráztak.És azért agyalunk,h munka v másik gyerek,mert úgyis akarunk másikat,és eddig nagyon negatív az élmény meló keresés ügyben.Csupán ezért kértem tanácsot.
2014. jan. 27. 15:04
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán értem, hogy jut eszedbe, hogy esetleg még egy babát vállalj, amikor saját bevallásod szerint így is mínuszban vagytok hónap végén. Van már egy gyereked, ezért pontosan tudnod kéne, hogy egy gyereknek mennyi mindenre van szüksége, amit nem lehet nagyobb tesótól örökölni. Ott van a pelenka, esetleg ha nem lesz tejed tápszer, gyógyszerek...először szedjétek össze magatokat és csak akkor vágjatok bele újra a babavállalásba. Kívánom, hogy minél előbb találj munkát és rendeződjön a helyzetetek!
2014. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na akkor most köszönöm szépen,és nem kérek több választ.Nem azt mondtam,h idiótaként kezeljetek,hanem tanácsot,h volt e valaki hasonló helyzetben,és mi lenne okosabb,ha nem találok munkát.Nem azt írtam,h okvetlen babát akarunk most,hanem gondolkodtunk rajta h ha végképp reménytelen lesz munkát találni akkor mi lenne ha.Nem vagyok hülye h azonnal vállaljak.Hanem HA 1-1,5év múlva sem lenne munka.

Ki nem állhatom a lenéző hangvételű hosszászólásokat.

2014. jan. 27. 15:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérek, ha te lenéző hangvételűnek találtad esetleg a válaszomat, de egyáltalán nem annak szántam. Szerintem az eddig válaszolók közül senki sem írt rosszindulatúan. Csak reálisan próbáltuk nézni a helyzetet, és egy újabb gyerek vállalását egyikünk sem tartotta jó ötletnek. Munkát találni sajnos manapság tényleg nagyon nehéz, és sok időbe telik, de sose reménytelen. Milyen végzettséged van?
2014. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Több millió anya megoldja a munkába állást,munkanélküliségre nem gyerekszülés a megoldás. Jelenleg is sakkoztok a rezsivel akkor a másodikra mégis miből költenél. Mert oké megörököl sok mindent de a pelenkát pl miből veszel neki pluszba? Különben is ha egy gyerekkel nem találsz munkát kettővel miért találnál könnyebbet vagy majd 3 évenként jönnek a gyerekek nyugdíjas korodig.

Józan gondolkodás mellett ez nem s kérdés. Inkább az, hogy mire képez át magam,hogy könnyebben munkát találjak.

2014. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nincs pénzetek, nincs munkád, és te azt kérdezed, hogy szülj-e még gyereket??? És fel vagy háborodva, hogy azt mondjuk neked, hogy ez elég nagy butaság? Komolyan gondolod ezt a kérdést? Mi a végzettséged?
2014. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!