Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi kedvezmény tévesen...

Családi kedvezmény tévesen lett figyelembe véve, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tavaly februárban született a kisfiam. Január és február hónapban én vettem igénybe a családi adókedvezményt. Márciustól pedig a férjem. Erről van nyilatkozatunk is, az én cégemnél is aláírták, pecsételték. Ehhez képest továbbra is vonták, amit én nem vettem észre, mivel nem tudtam pontosan hogy mennyit kellene kapnom. Persze a férjem munkahelyén is figyelembe vették, ott jogosan. Visszafizetni viszont nem tudom. Kötelezhetem a munkáltatómat hogy segítsen hiszen az ő hibájuk a rossz bérszámfejtés?

2014. jan. 27. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig vissza kell fizetned, de talán részletfizetést kapsz.
2014. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelezheted a munkáltatód, együttműködését kérheted, hogy segítsen. Emellett részletfizetést kérhetsz, hat hónapot rá az adóhatóságtól - már a bevallásban.
2014. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a segítségüket fogom kérni.. Már nem az első eset hogy hülyeséget csinálnak és mindig könyörögni kell nekik hogy hozzák helyre.. Pedig nagy nevű multi, sok százezer Ft-os fizetésért dolgoznak.
2014. jan. 27. 22:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Járt már így más is? Hogyan rendeződött?
2014. jan. 27. 23:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Én annak idején azt tanultam, hogy a Nav azon hajtja be, aki hibázott Ez esetben a bérszámfejtő.

Nem tudom, hogy még most is így van e, de én mindenképp telefonon megkérdezném a navot.

2014. jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem hiszem, hogy a NAV a bérszámfejtőn hajtja be, mert nem ő költötte el a pénzt.Részletfizetést biztosan kérhetsz, talán a büntetőbírságot (12%) nem tőled kérik vagy eltekintenek tőle, de a pluszban felvett összeget biztosan vissza kell fizetned. Én úgy jártam, hogy a munkáltatóm vagy 30 000 Ft-tal kevesebb adót vont le év közben, amit adóbevalláskor kellett visszafizetnem, pedig ott sem én voltam a hibás. Ismerősömnek 80 000 Ft-ot kellett így visszafizetnie, ő kapott részletfizetési lehetőséget.
2014. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nővéremék tavaly jártak ugyanígy. Vissza kellett fizetniük. Az indok az volt, hogy jogszerűtlenül vették fel. A fizetési jegyzéken/bérjegyzéken ha rajta szerepel (és ott biztos látható), akkor sajnos nem mondhatod, hogy nem tudtál róla, mert nem fogadják el.
2014. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő:


Mivel Te ennyivel több nettó bért kaptál, ezért a be nem fizetett adót mindenféleképpen Neked kell befizetned, még akkor is, ha a munkáltató nem a nyilatkozatodnak megfelelően járt el.


Viszont! Van egy olyan szabály, hogy ha az adózónál év végén a helytelenül adott, vagy nem éppenséggel nem adott nyilatkozat miatt van adóbefizetési kötelezettsége, amely eléri vagy meghaladja a 10 ezer forintot, akkor különbözeti bírságot is köteles fizetni utána.


Nos, ezt a bírságot úszhatod csak meg, ha van arról egy, a munkáltató által aláírt példányod, hogy erről tudomással bír. Ebben az esetben ne számold fel a különbözeti bírságot, és valószínűleg a NAV berángat egy ellenőrzésre. Akkor viszed ezt az aláírt nyilatkozatot, bemutatod, és mentesülsz a plussz befizetés alól. Viszot ezzel felhívod a NAV figyelmét, hogy a munkáltató valamit elpuskázott, így oda is kivonulnak, a büntethetőség reményében. Ez hátha segít a későbbiekben, hogy rendesen végezzék a munkájukat.

2014. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

... halkan azért azt még hozzáteszem, hogy a bérszámfejtési papíron (bérlap) kötelező feltüntetni az adott hónapban érvényesített, adóval kapcsolatos minden kedvezményt jogcím szerint, összegszerűen, amit a munkáltató figyelembe vett.

Tehát ott láthatod, ha valamit kapsz, és ha Te nem kérnéd/kérted, akkor még viszonylat időben tudsz szólni, hogy bibi van a receptben.

2014. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Január végétől TYGÁS-on voltam, júliustól pedig GYED-en. Nem tudtam pontosan egyiknél sem hogy mennyi járna, de mivel havi elszámolást nem kaptam róla, nem is láttam hogy érvényesítették a családi kedvezményt nálam is. Írtam nekik egy e-mailt még tegnap, másolatot kap belőle a menedzser is, kíváncsi vagyok hogy mi lesz a vége.
2014. febr. 4. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!